Ювентус измъкна победа с 1:0 срещу Спортинг Лисабон в първи четвъртфинален мач от Лига Европа.

Двубоят бе белязан от сърдечния проблем, който принуди най-добрият играч на „бианконерите“ Войчех Шчесни да напусне терена. Единственото попадение бе дело на влезлия като резерва Федерико Гати.

Реваншът е точно след седмица от 22:00ч. българско време на „Жозе Алваладе“, а победителят ще срещне спечелилия от двойката Манчестър Юнайтед – Севиля.

В шестата минута Анхел Ди Мария проби през средата на терена и пусна към Аркадиуш Милик, който нанесе удар от далечна дистанция, но над вратата. Секунди след това Спортинг организира бърза атака, завършила с неточен изстрел на Франсиско Тринкао.

В 12-ата минута Федерико Киеза получи дълго подаване в наказателното поле, овладя си перфектно топка и успя да нанесе точен удар, който обаче бе спасен от Антонио Адан.

В 20-ата минута Хидемаса Морита нанесе силен удар от далечна дистанция, който профуча встрани от вратата на Шчесни.

Девет минути след това се стигна до разбъркване в наказателното поле на Ювентус, от което опита да се възползва Себастиан Коатес, който нанесе хубав удар, но Войчех Шчесни изби топката.

Половин час след началото на срещата полският вратар отново се намеси добре, избивайки в корнер удар в близкия ъгъл на Педро Гонзалвеш.

Португалците стигнаха до още едно чисто голово положение в 33-ата минута, когато Нуно Сантош получи топката на отлична позиция и нанесе мощен удар към далечния ляв ъгъл, като успя да преодолее Шчесни, но защитник на Ювентус изчисти току пред голлинията.

Най-добрият футболист на Ювентус през първата част Войчех Шчесни почувства болка в областта на сърцето и бе принудително заменен от Матиа Перин в 44-ата минута, като полякът напусна разплакан.

Ужасно! Спасителят на Ювентус напусна с болки в сърцето и сълзи (ВИДЕО)

В добавеното време на първата част принудителна смяна имаше и в състава на Спортинг. Джеремия Сейнт Джъст получи травма и той също напусна терена със сълзи на очите, а на негово място в игра се появи Усман Диоманде.

Малко след това Анхел Ди Мария центрира добре от свободен удар към Данило, който стреля с глава, но над вратата. Бразилецът бе в положение на засада и дори да бе вкарал, попадението нямаше да бъде зачетено.

Първото добро положение през втората част бе на сметката на лисабонските "лъвове". В 47-ата минута след добро двойно между Франсиско Тринкао и Педро Гонзалвеш последният нанесе коварен удар към далечния ъгъл, но техничното му изпълнение бе избито в корнер от Перин.

В следващия четвърт час темпото на игра спадна и до положения пред двете врати не се стигна.

Противно на събитията на терена Ювентус излезе напред в резултата в 73-ата минута. Антонио Адан увисна при центриране на Анхел Ди Мария, Душан Влахович успя да свали топката с глава, първоначално играч на гостите отигра топката, но я прати прави на крака на Федерико Гати, който не сгреши на празна врата и прати топката в мрежата - 1:0.

В 87-ата минута Франсиско Тринкао отправи нелош удар, който обаче бе блокиран.

В първата минута от добавеното време Матиа Перин повтори чудесата на Шчесни от първото полувреме, след като спаси удар на Педро Гонзалвеш от близка дистанция, а секунди след това октаза и Ектор Бейерин при добавката, с което гарантира победата на своя тим.

Два автогола смълчаха Театъра на мечтите (ВИДЕО)

Фейенорд взе минимален аванс срещу Рома, всичко ще се решава на ''Олимпико'' (ВИДЕО)

Байер Леверкузен и Унион Сен Жилоа оставиха интригата жива (ВИДЕО)

Ювентус - Спортинг 1:0

1:0 Федерико Гати 73'

Ювентус (3-4-3): 1. Войчех Шчесни (44' 36. Матиа Перин) - 15. Федерико Гати, 3. Бремер, 6. Данило (К) - 11. Хуан Куардаро, 5. Мануел Локатели (86' 32. Леандро Паредес), 25. Адриен Рабио, 17. Филип Костич (62' 44. Николо Фаджоли) - 22. Анхел Ди Мария (86' 10. Пол Погба), 14. Аркадиуш Милик (62' 9. Душан Влахович), 7. Федерико Киеза

Резерви: 25. Карло Пинсолио, 36. Матиа Перин - 9. Душан Влахович, 10. Пол Погба, 18. Мойс Кийн, 19. Леонардо Бонучи, 20. Фабио Мирети, 24. Даниеле Ругани, 32. Леонардо Паредес, 44. Николо Фаджоли

Треньор: Масимилиано Алегри

Спортинг (3-4-3): 1. Антонио Адан - 3. Джеремия Сейнт Джъст (45+3' 26. Усман Диоманде), 25. Гонсало Инасио, 4. Себастиан Коатес (К) - 47. Рикардо Есгайо (77' 19. Ектор Бейерин), 5. Хидемаса Морита, 28. Педро Гонзалвеш, 11. Нуно Сантош (62' 33. Артир Гомеш) - 10. Маркъс Едуардс (77' 84. Дарио Есуго), 79. Юсеф Чермити (62' 2. Матеуш Рейш), 17. Франсиско Тринкао

Резерви: 12. Франко Израел, 22. Андре Пауло - 2. Матеуш Рейш, 6. Сотирос Александропулос, 13. Луис Нето, 16. Рочиня, 18. Фатаву Исаку, 19. Ектор Бейерин, 26. Усман Диаманде, 32. Матео Танлонго, 33. Артир Гомеш, 84. Дарио Есуго

Треньор: Рубен Аморим