Спартак Варна и Локомотив Пловдив играят при резултат 0:0 в първия мач от 13-ия кръг на българското първенство.

Двубоя може да проследите на живо с dsport.

Спартак Вн – Локо Пд 0:0

Мачът във Варна започна с натиск на домакините, които още в третата минута имаха претенции за дузпа, но съдията прецени, че Калоян Костов не е фаулирал Ахмед Ахмедов.

Постепенно гостите взеха инициативата в срещата и започнаха да упражняват натиск към вратата на Мартин Величков.

В 23-ата минута Кристиан Илич проби добре в половината на Локо Пд, като той прати топката към Ахмед Ахмедов, който стреля, но след рикошет топката излезе в корнер вляво от вратата на Мартин Луков.

При него топката бе пратена на далечната греда, откъдето Александър Цветков с глава я прати към вратарското поле и там Ахмед Ахмедов се пласира най-добре, за да може отблизо да прати топката с глава в мрежата! Ситуация обаче, бе преразгледана с ВАР и бе отсъдено нарушение заради игра с ръка на Ахмедов при головия му изстрел!

В 38-ата минута вратарят на Спартак Варна се намеси чудесно, спасявайки удар на Марсилио от пряк свободен удар. До края на първата част играта бе доста накъсана и заради това добавеното време бе 4 минути.

Стартови състави:

Спартак Вн: 76. Мартин Величков, 3. Матео Петрашило, 4. Франьо Пърце, 6. Александър Цветков, 8. Филип Лесняк, 14. Ивей Ромееш, 16. Кристиан Илич, 21. Па Конате, 29. Ахмед Ахмедов, 39. Антонио Вутов, 44. Ангел Грънчов (К)

Резерви: 89. Никола Виденов, 5. Йоан Бауренски, 7. Бернардо Куто, 9. Франк Риволиер, 11. Виктор Митев, 17. Цветослав Маринов, 18. Даниел Иванов, 88. Радослав Димитров, 99. Даниел Халачев

Старши треньор: Николай Киров

Локо Пд: 88. Мартин Луков, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 3. Калоян Костов, 71. Оливер Камдем, 12. Ефе Али, 22. Ивайло Иванов, 99. Жулиен Лами, 80. Марсилио, 14. Димитър Илиев (К), 9. Хуан Переа

Резерви: 81. Кристиан Томов, 4. Мартин Паскалев, 16. Кристиян Пешов, 5. Тодор Павлов, 20. Милош Петрович, 21. Владимир Медвед, 75. Йохан Н’Зи, 10. Мартин Петков, 19. Мартин Хайдаров

Старши треньор: Христо Златински

Съдия: Любослав Любомиров