Арсенал записа четвърта поредна победа във Висшата лига, след като обърна и победи Фулъм с 2:1 в мач от четвъртия кръг на Висшата лига.

Така "топчиите" излязоха начело на класирането, като са единственият отбор в Англия, който не е губил точки от началото на сезона. Фулъм е на 11-о място с пет точки.

Гостите от Лондон поведоха в 56-ата минута с гол на "обичайния заподозрян" Александър Митрович, дошъл след грешка на Габриел Магаляеш. В 64-ата минута обаче Мартин Йодегор изравни, а малко преди края на мача Магаляеш се реваншира за грешката и донесе победата на "артилеристите".

В 29-ата минута гредата спря Арсенал, след като Габриел Мартинели опита директен изстрел от корнер, но топката се отби в напречната греда. Четири минути след това "топчиите" имаха нов шанс, но Бернд Лено се справи блестящо с изстрел по земя на Букайо Сака.

До края на първата част Арсенал диктуваше събитията на терена, но опасните ситуации липсваха.

Второто полувреме започна по-добре за Фулъм. В 56-ата минута лондонския клуб поведе в резултата след груба грешка на Габриел Магаляеш, който позволи на Александър Митрович да му отнеме топката в наказателното поле, след което сърбинът се завъртя и я прати във вратата на Рамсдейл.

На футболистите на Микел Артета им трябваха осем минути, за да изравнят резултата. В 64-ата минута Букайо Сака пусна към Мартин Йодегор, който не остави на Бернд Лено шанс за 1:1.

Четири минути преди края на двубоя Габриел Магаляеш се реабилитира за грешката, довела до гола на Фулъм. Бразилецът овладя отбита топка в наказателното поле и с прецизен удар я прати във вратата на Лено за 2:1.

Ливърпул вкара Борнемут в 9-те кръга на Ада и изравни рекорда за най-голяма победа в Англия (ВИДЕО)

Ман Юнайтед с втора поредна победа след кошмарното начало на сезона във Висшата лига (ВИДЕО)