Левски победи драматично Апоел Беер Шева с 2:1 в мач-реванш между двата тима от третия квалификационен кръг в Лигата на конференциите и по този начин ще играе в плейофите на третия по сила европейски клубен турнир.

Там възпитаниците на Николай Костов ще срещнат носителя на трофея в Лига Европа за сезон 2021/2022 г. и финалист за Купата на Германия от миналия сезон Айнтрахт Франкфурт.

„Сините“ ще играят плейоф за влизане в групите на европейски клубен турнир за пръв път от 13 години, след като при последното си участие в тази фаза, тимът успя да влезе в груповата фаза на Лига Европа.

Там „сините“ бяха в Група C с Лил, Спортинг Лисабон и Гент, като за 6-те си мача спечелиха 7 точки, завършвайки последни в групата.

За да се стигне дотам обаче, Левски тръгва от втория квалификационен кръг, където размазва ирландския Дъндолк с общ резултат 8:0.

Следва мач с шведския Калмар, в който левскарите завършват 1:1 в гостуването, но в София са категорични, побеждавайки с 5:2.

В спор за място в групите на Лига Европа възпитаниците на Ясен Петров срещат друг тим от Швеция – АИК Стокхолм.

Шведите отпадат от квалификациите на Шампионската лига след поражение с 0:4 от норвежкия Розенборг и така са изправени пред угрозата да не играят в Европа.

Първият мач между Левски и АИК е на шведска земя, където мачът завършва без голове. Реваншът е на „Георги Аспарухов“, като на 26 август „сините“ излизат пред препълните трибуни с възможност за второ поредно класиране в групи на Лига Европа, след като предишният сезон отпадат от група с Лацио, Виляреал и РБ Залцбург.

Мачът на „Герена“ обаче тръгва по-добре за гостите, които повеждат в 11-ата минута с гол на Мохамед Бангура.

След почивката обаче „сините“ тръгват в атака и още в 49-ата минута изравняват резултата чрез Даниел Младенов.

АИК е в шок и две минути по-късно головата машина на Левски Гара Дембеле забива втори гол, като интересното е, че головият пас то получава от Дани Младенов, асистенцията за чийто изравнителен гол пък е на Дембеле.

До края на мача повече голове не падат и по този начин Левски влиза в групите на Лига Европа за втори път поред.

Стартовата единайсеторка на Левски от реванша срещу АИК е следната: Божидар Митрев, Дъстли Мюлдер, Йордан Милиев, Иво Иванов, Веселин Минев, Владимир Гаджев, Христо Йовов, Даниел Младенов, Дарко Тасевски, Жоаозиньо, Гара Дембеле.

От този състав на „сините“ в момента единствено Божидар Митрев е в клуба и в момента, като е треньор на вратарите. Що се отнася до останалите, единствено Иво Иванов (Розова долина Казанлък), Даниел Младенов (Янтра) и Жоазиньо (Гремио Новоризонтино) са действащи професионални футболисти.

По това време шампион на България е Литекс, Лудогорец все още е в Б група, а в световен мащаб Испания е действащият европейски и световен шампион, след като няколко месеца по-рано печели Мондиала в Южна Африка.

Левски към феновете: Уверени сме, че вие ще бъдете отново най-решаващият фактор в битката с Айнтрахт (ВИДЕО)

Обявиха часа и за домакинството на Левски срещу Айнтрахт Франкфурт

Телевизионен гигант обяви, че ще излъчи първото домакинство на Айнтрахт в Европа, може да е с Левски

Лудият екстаз в съблекалнята на Левски след победата над Апоел Беер Шева (ВИДЕО)

С Бутонките напред: С Левски до края! Теб обичам и желая!

Уелтон и Роналдо - „сините“ бразилци за големите европейски вечери на Левски

Германия, Левски идва! Последната минута отново се оказа щастлива за „сините“ на „Герена“

Синя еуфория: Коментарът на Стефан и Вальо по Дарик за головете на Левски (АУДИО)

Костов: Това е денят на Левски! Имаме си своите шансове срещу Айнтрахт

Роналдо: Това е най-хубавият момент в живота ми

Боримиров: Заслужена победа, прекланям се пред нашата феноменална публика

Андреев: Напълно вярвам, че можем да отстраним Айнтрахт

Галчев: Айнтрахт е гранд и ще ни е много трудно