Рома победи Милан с 2:1 в дербито на деня в Серия А и остави "росонерите" на 12-то място в класирането. Един Джеко вкара първия гол в мача падна в 38-ата минута. Тогава Един Джеко се озова в най-изгодна позиция в наказателното поле на гостите след изпълнение на корнер. По стечение на обстоятелствата топката стигна до него и той с главя я мушна в мрежата за 1:0.

Аталанта се качи на 7-ото небе, а Наполи разочарова

В 55-ата минута Милан изравни. След центриране от дясно топката попадна у Тео Ернандес, който се беше озовал в наказателното поле на "вълците". Той направи залъгващо движени я насочи в мрежата за 1:1.

Победният гол за Рома отбеляза Никола Заниоло, който се разписа и през седмицата в Лига Европа. Заниоло бе точен в 58-ата минута, след като топката се озова у него на границата на назакателното поле и той успя да я насочи в мрежата на Донарума.

Като цяло двубоят не бе от интересните и двата тима имаха сравнително малко голови ситуации, а играта бе равностойна.