Арсенал спечели драматично с 3:1 домакинството си на Манчестър Юнайтед от 4-тия кръг на Висшата лига.

Двата отбора си размениха по един гол преди почивката. В 27-ата минута гостите поведоха чрез Маркъс Рашфорд, но секунди по-късно Мартин Йодегор възстанови равенството. Когато изглеждаше, че мачът ще завърши наравно „артилеристите“ нанизаха два гола дълбоко в добавеното време. Деклан Райс вкара дебютното си попадение за лондончани за 2:1, докато Габриел Жезус оформи крайния резултат.

Преди това ВАР на два пъти се намеси решително. Първо системата за видеоповторения отмени дузпа в полза на Арсенал, а три минути преди изтичането на редовното време гол на Алехандро Гарначо беше отменен заради засада.

След победата тимът, воден от Микел Артета, събра 10 точки, докато Ман Юнайтед е с 6 – две загуби и 2 победи.

Първият удар към една от двете врати отправи Габриел Мартинели още в 3-тата минута. За късмет на „артилеристите“, Бруно Фернандеш го блокира и предотврати неприятности за своя вратар.

Десет минути по-късно Кай Хаверц не успя да накаже грешката на Диого Далот. Защитникът на „червените дяволи“ му подари топката, но германският национал не затрудни Онана от чиста позиция.

В 19-ата минута Деклан Райс скочи високо и засече с глава центриране от ъглов удар, но не успя да насочи топката в очертанията на вратата.

Така се стигна до 27-ата минута, когато гостите излязоха напред в резултата. Хаверц беше грешникът. Той сбърка при подаването. Кристиан Ериксен изведе Маркъс Рашфорд, а нападателят преодоля Аарън Рамсдейл – 1:0.

Секунди по-късно дойде отговорът на лондончани. Домакините изравниха чрез Мартин Йодегор. Олександър Зинченко и Еди Нкетия комбинираха. Мартинели овладя и асистира на Йодегор, който завърши многоходовото нападение с прецизен техничен изстрел.

До почивката резултатът се запази непроменен. Малко след началото на второто полувреме Рамсдейл отрази коварен удар на Антони Марсиал. Рашфорд също получи шанс за гол, но беше неутрализиран от Уилям Салиба.

Около час след началото Антъни Тейлър отсъди дузпа за нарушение на Аарън Уан-Бисака срещу Кай Хаверц в наказателното поле. Имаше обаче намеса на ВАР и главният съдия видя, че няма основания за 11-метров наказателен удар.

В 66-ата минута Рамус Хьойлунд влезе в игра на мястото на Антони Марсиал и записа първи минути с екипа на Манчестър Юнайтед.

Минута по-късно удар на Мартинели от сериозна дистанция не беше точен. В 80-ата минута Арсенал пропусна нов страхотен шанс за попадение. Йодегор намери Сака, чийто удар беше отразен от Онана.

В 89-ата минута Алехандро Гарначо се разписа за Манчестър Юнайтед, но попадението не беше зачетено заради засада. Наложи се намесата на ВАР, за да се установи нарушението на правилата.

Натискът на Арсенал даде резултат и дълбоко в добавеното време „артилеристите“ все пак се добраха до крайния успех. Деклан Райс се възползва от асистенцията на Букайо Сака и преодоля Онана за 2:1.

Гостите се втурнаха в атака, което освободи много пространства за бързите футболисти на Арсенал. Габриел Жезус се възползва и сложи точка на спора, вкарвайки трети гол за крайното 3:1.

В следващия кръг от Висшата лига Арсенал гостува на Евертън, докато Манчестър Юнайтед посреща Брайтън.

Ливърпул нямаше проблеми с Вила и грабна лесни три точки (ВИДЕО)

Бивш ‘’червен дявол’’ шокира Челси и донесе втора победа за Нотингам Форест (ВИДЕО)

Сити нямаше проблеми срещу Фулъм, Холанд вкара 3 (ВИДЕО)

18-годишна сензация заби хеттрик на вял Нюкасъл (ВИДЕО)