Словакия победи Уелс с категоричното 4:0 в последната си контрола преди двубоя срещу Белгия от Евро 2024, който ще се играе на 17 юни.

Мачът се игра в Търнава, а победата и играта на домакините със сигурност се хареса на феновете.

Още в 25-ата минута Давид Ханцко вкара топката в мрежата, но попадението не бе зачетено заради засада.

В края на първата част Юрай Куцка шутира от дистанция, топката рикошира и изненада вратаря за 1:0.

Вторият гол падна в 56-ата минута. Тогава Давид Ханцко центрира, а Боженик засече топката за 2:0.

След още 4 минути падна и третия гол. Топката бе центрирана в пеналта, Лукаш Хараслин опита акробатичен удар, който не бе прецизен, по пък за късмет топката се удари в тялото на Ампаду и влезе в мрежата.

Ласло Бенеш оформи крайното 4:0 в 90-ата минута.