Торонто победи с 5:2 Тампа Бей в единствения мач за деня в Националната хокейна лига на САЩ и Канада и с 8 точки се изкачи на 2-ото място в Атлантическата дивизия. Два гола и една асистенция за успеха на Кленовите листа записа шведското дясно крило Вилям Нюландер.

Остън Матюс, Макс Пасиорети и Матю Книйс вкараха другите три гола, а вратарят им Антъни Столарц отрази 32 удара тяхната мрежа. Мич Марнър пък участва в изработването на два от головете.

Ник Пол и Брейдън Пойнт се разписаха за гостите от щата Флорида - и двата гола след пасове на Виктор Хедман. Тампа Бей са на 4-ото място с 6 точки в същата дивизия. Вратарят Андрей Василевски имаше много слаб ден и при първите 14 изстрела към него допусна четири гола, което наложи да бъде заменен. В средата на втората част на леда се появи резервата му Йонас Йохансон, който отрази 14 изстрела.

Нюландер откри резултата в началото на първата част на срещата, а в средата на втората покачи на 3:1. Пасиорети покачи на 4:1 само две минути по-късно след асистенция на Джон Таварес. Подаването за гол на Нюландер дойде за 2:1, реализирано от Матюс в началото на втората част при числено превъзходство./БТА