Тотнъм победи Олимпик Марсилия с 2:0 в мач от група „D“ на Шампионската лига. Гостите играха почти цялото второ полувреме с човек по-малко, след като Шансел Мбемба си изкара червен картон в началото на втората част, въпреки това чистите положения в срещата липсваха. Двата отбора отправиха общо 3 точни удара в мача.

В началото на мача Олимпик Марсилия бе по-активният тим, но това не продължи дълго, защото Тотнъм пое инициативата. Като най-чистото положение за „шпорите“ дойде в 41-ата минута, когато Хюн-Мин Сон подаде за Хари Кейн, чийто удар мина покрай левия стълб на вратата, пазена от Пау Лопес.

Шансел Мбемба направи груб шпагат и получи червен картон в 48-ата минута на мача.

Две минути по-късно Ричарлисон стреля към вратата, но неговият удар бе блокиран от играч на Олимпик Марсилия.

Най-чистото положение за гостите се откри в 73-ата минута, когато Сеад Колашинац центрира опасно успоредно на голлинията, но нямаше негов съотборник, който да засече топката.

В 76-ата минута Иван Перишич пусна прехвърлящ пас за Ричарлисон, който се извиси и откри резултата с първия точен удар за своя тим.

Ричарлисон проби в наказателното поле на Олимпик Марсилия и падна, но съдията не отсъди дузпа.

Пиер-Емил Хьойберг центрира топката в наказателното поле в 81-ата минута, а Ричарлисон отново беше първи във въздуха и удвои аванса за Тотнъм.

В добавеното време на мача Джафет Танганга стреля с глава след центриране от статично положение, но ударът му премина покрай левия страничен стълб.

Следващата седмица Тотнъм гостува на Спортинг Лисабон, докато Олимпик Марсилия приема Айнтрахт Франкфурт.