Байерн Мюнхен победи Интер с 2:0 на "Джузепе Меаца". Немците вкараха по един гол в двете полувремена и взеха заслужени три точки в Милано.

В 25-ата минута Кимих пусна пас в дълбочина към Сане, който се вклини между двамата централни защитници, излезе сам срещу Онана, преодоля го и вкара за 0:1.

През второто полувреме Байерн направи перфектна атака в 66-ата минута. Коман и Сане направиха двойно подаване и Сане се озова дълбоко в наказателното поле на Интер. Последва подаване успоредно на голлинията, топката се удари в крака на Данило Д`Амброзио и влезе в мрежата.

ИНТЕР - БАЙЕРН 0:2
0:1 Лерой Сане 25, 0:2 Данило Д`Амброзио 66

Още 3-ата минута гостите от Байрен отправиха първи удар по посока вратата на Интер. Кимих стреля, но топката попадна в ръцете на Онана. Само след няколко секунди още един удар на Кимих, но отново камерунският вратар спаси, а бе маркирана и засада.

Първата добра възможност за Интер бе в 6-ата минута, когато Джеко подаде към Лаутаро Мартинес, който центрира, но там нямаше кой да отиграе топката.

В следващата атака Байерн създаде добра възможност, но Коман не успя да отпарви добър удар.

Немците създадоха добра възможност, която завърши с удар на Томас Мюлер, който обаче не бе много точен и Онана отново спаси.

В 17-ата минута Интер направи добра атака. Дъмфрис проби по десния фланг, центрира, топката бе избита и попадна в Д`Амброзио, който стреля, но топката попадна право в ръцете на Нойер.

В 23-ата минута Байерн създаде чудесна възможност, при която Садио Мане заложи топката на Томас Мюлер, който стреля, но Онана изби в корнер.

В 25-ата минута Байерн поведе. Йошуа Кимих даде прекрасен пас към Лерой Сане, който изскочи между двамата централни защитници на Интер, озова се сам срещу вратаря Андре Онана, преодоля го и реализира за 0:1.

10 минути преди края на първото полувреме Един Джеко засече с глава топката, след центриране от ъглов удар, но не уцели вратата.

В 36-ата минута Байерн отправи три поредни удара в рамките на няколко секунди, но не успя да вкара втори гол. Първо Дейвис стреля, а Онана спаси, последва добавка на Томас Мюлер, която бе блокирана от защитник. Забицер отправи трети удар, но изпрати топката в аут.

Още в началото на второто полувреме Интер можеше да изравни. Лаутаро Мартинес и Хакан Чалханоглу разиграха добре топката, след което последва центриране, но Брозович не уцели добре топката и я изпрати в аут.

В 50-ата минута Един Джеко отправи добър удар, но Нойер спаси.

Така в началото на второто полувреме Интер опита натиск и изравняване на резултата.

С течение на времето обаче Байерн успя да бокира натиска и в 65-ата минута можеше да вкара втори гол. След центриране на Кимих  центрира, топката се удари в Бастони и за малко да изненана Онана.

В 66-ата минута Байерн направи перфектна атака в 66-ата минута. Коман и Сане направиха двойно подаване и Сане се озова дълбоко в наказателното поле на Интер. Последва подаване успоредно на голлинията, топката се удари в крака на Данило Д`Амброзио и влезе в мрежата.

Само минута по-късно Онана спаси удар на Садио Мане, който можеше да направи резултата 3:0.

20 минути преди края на мача Симоне Индзаги направи цели 4 смени наведнъж.

В 83-ата минута Интер пропусна златен шанс. Ернандес подари топката на Хоакин Кореа, който се озова на стрелкова ситуация, но изпрати топката в аут.

ИНТЕР: 24. Андре Онана, 33. Данило Д`Амброзио, 37. Милан Шкриниар (70 - 6. Стефан Де Врей), 95. Алесандро Бастони (70 - 32. Федерико Димарко), 2. Дензъл Дъмфрис (70 - 36. Матео Дармиан), 22. Хенрих Мхитарян, 77. Марсело Брозович, 20. Хакан Чалханоглу (81 - 5. Роберто Галярдини), 8. Робин Госенс, 10. Лаутаро Мартинес, 9. Един Джеко (70 - 11. Хоакин Кореа)

Резерви: 1. Самир Ханданович, 21. Алекс Гордас, 5. Роберто Галярдини, 6. Стефан Де Врей, 11. Хоакин Кореа, 12. Раул Беланова, 14. Кристиан Аслани, 15. Франческо Ачерби, 23. Николо Барела, 32. Федерико Димарко, 36. Матео Дармиан

Треньор: Симоне Индзаги

БАЙЕРН: 1. Мануел Нойер, 5. Бенжамен Павар, 4. Матайс Де Лихт (75 - 2. Дайо Упамекано), 21. Лука Ернандес (84 - 44. Йосип Станишич), 19. Алфонсо Дейвис, 6. Йошуа Кимих, 18. Марсел Забицер, 10. Лерой Сана (84 - 42. Джамал Мусиала), 25. Томас Мюлер, 11. Кингсли Коман (75 - 7. Серж Гнабри), 17. Садио Мане

Резерви: 26. Свен Улрих, 35. Йоханес Шенк, 2. Дайо Упамекано, 7. Серж Гнабри, 8. Леон Горецка, 13. Ерик Максим Чупо-Мотинг, 38. Раян Гравенберх, 39. Матис Тел, 40. Нусаир Мазрауи, 42. Джамал Мусиала, 44. Йосип Станишич

Треньор: Юлиан Нагелсман

Жълти картони: Димарко (И); Де Лихт (Б);

Рефер: Клеман Тюрпен

Спортинг вкара Айнтрахт в нокдаун за 2 минути и в нокаут за 20 (ВИДЕО)