Уникална драма и голове между 92-ата и 101-ата минута на мача белязаха двубоя между Атлетико Мадрид и Порто. В крайна сметка домакините победиха с 2:1, но по нищо не изглеждаше, че подобно нещо ще се случи на база редовните 90 минути на мача.

"Червено-бели" отбелязаха гол в 92-ата минута чрез Марко Ермосо. Само 3 минути по-късно той игра с ръка в наказателното поле и реферът отсъди дузпа, която бе превърната в гол от Матеус Урибе.

Това обаче не бе всичко. В 101-ата минута домакините имаха възможност да изпълнят ъглов удар и Антоан Гризман с глава я вкара в мрежата на гостите - 2:1.

Всичко това се случи в момент, в който гостите бяха останали с човек по-малко заради червен картон Мехди Терами.

В 9-ата минута Яник Ферейра изпълни добре пряк свободен удар от средна дистанция, но топката мина над гредата на гостите.

Първата по-сериозна възможност за Порто бе в 24-ата минута, когато Матеус Урибе се изплъзна от защитата на съперника, отправи удар към вратата, но не уцели и топката излезе в аут.

Само след още 5 минути игра Еванилсон овладя добре топката в наказателното поле, но Ян Облак спаси.

В 37-ата минута и Коке се пробва да стреля опасно, но Диого Коща спаси.

Малко след началото на второто полувреме топката все пак влезе в една от двете врати. Коке шутира от границата на наказателното поле и тя влезе в долния десен ъгъл на вратата на Порто.

След преглед на ситуацията обаче се оказа, че има засада и попадението не бе зачетено.

В 55-ата минута Стивън Еустакио стреля от границата на наказателното поле, но Облак спаси.

Малко по-късно отново той бе близо до гола, но топката премина покрай левия стълб.

В 66-ата минута Жоао Марио пропиля нова добра възможност за португалците. Той получи центриране в наказателното поле и с глава прати топката към долния десен ъгъл, но Облак отново спаси.

8 минути преди края на мача гостите останаха с човек по-малко, след като Шимон Марчиняк показа втори жълт картон на Мехди Тереми и Порто остана с 10 човека.

Стигна се до продълженията, когато Атлетико все пак намери пътя до вратата. Марио Ермосо шутира от границата на наказателното поле, топката рикошира и заблуди Диого Коща, влизайки в мрежата за 1:0.

Само 3 минути по-късно той игра с ръка в наказателното поле и реферът отсъди дузпа, която бе превърната в гол от Матеус Урибе.

Тотнъм се измъчи с Олимпик Марсилия в ШЛ (ВИДЕО)