Вердер Бремен и Байер Леверкузен направиха атрактивно равенство 2:2 в мач от осмия кръг на германската Бундеслига. След хикса "аспирините" остават трети с 15 точки, докато домакинът от Бремен е девети с 12 пункта.

Виктор Бонифас откри резултата след половин час игра, а голяма заслуга за попадението имаше Джереми Фримпонг, изградил почти изцяло атаката.

Лайпциг направи обрат, взе седма победа и е лидер в Германия

Домакинът от Бремен имаше чудесен шанс да възстанови равенството в 57-ата. Марвин Дюкш засече добро центриране, но не намери вратата. 12 минути по-късно Дюкш изпусна още едно положение, този път отиграно с крак.

Четвърт час преди края Дюкш вкара при поредния си опит за гол. Той отбеляза, след като скочи високо, за да отиграе центриране от фланга и наниза гол за 1:1 с глава.

Радостта на Вердер трая само две минути, защото Феликс Агу отбеляза злощастно в собствената си врата за 1:2.

Щутгарт затвърди успеха над Ювентус с три точки в Бундеслигата

В последните минути домакините изравниха за 2:2. Романо Шмид получи на границата на наказателното поле и с брилянтен изстрел матира Лукаш Храдецки.

Любопитното е, че само две минути преди гола на Шмид играчите на Вердер получиха бележка с тактически инструкции. Кеке Топ влезе от пейката на мястото на Малатини, но с бял лист в ръката. Въпросният „пищов“ обиколи много от играчите на Вердер и в крайна сметка даде резултат, защото отборът взе точка от шампиона.

Борусия Дортмунд допусна нов обрат (ВИДЕО)