Айнтрахт победи Брауншвайг с 4:1 като гост в мач от 1/32-финалите за Купата на Германия. Елитният тим вкара и четирите гола през второто полувреме, за да си гарантира участие в следващата фаза на турнира.

Най-горещо бе между 52-ата и 61-ата минута на двубоя, когато гостите отбелязаха 3 от попаденията си. В 52-ата минута Юго Екитике подаде към Фарес Шаиби, който чукна топката в мрежата на домакините.

Само след 4 минути игра Екитике стреля и не остави никакви шансове за Ленарт Грил за 0:2.

Последва възможност за домакините и Филипе мушна топката в мрежата на Айнтрахт, но попадението не бе зачетено заради засада.

В 61-ата минута гостите решиха окончателно мача. Юго Екитике остана непокрит в наказателното поле и отбеляза второто си попадение.

В 88-ата минута Омар Мармуш центрира, Игор Матанович стреля с глава и вкара четвъртия гол в мача.

Крайното 1:4 оформи Левенте Сабо, който върна попадение в 89-ата минута.

Малко след това гостите имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Омар Мармуш, но 11-метров удар не последва.