Барселона спечели с 4:2 гостуването си на Виктория Пилзен в последен мач от група C на Шампионска лига. Срещата беше без значение и за двата отбора, които научиха своята участ още миналата седмица.

Каталунците ще играят в Лига Европа през пролетта, докато чехите отпадат от евротурнирите.

Барса за пореден път показа слабости в защита и допусна два гола. Те бяха дело на Томаш Хори. Все пак Феран Торес отвърна с два, а по един добавиха Маркос Алонсо и Пабло Торе.

Испанският тим се сбогува с най-престижния европейски клубен турнир, като завършва трети в групата с актив от 7 точки. Байерн с 18 е първи, втори остана Интер с 10. Виктория Пилзен е в дъното с 0.

В началните минути Барселона атакуваше и в 6-ата успя да излезе напред в резултата. Маркос Алонсо вкара за 1:0.

Домакините пробваха да отвърнат, но пропуски направиха Томаш Хори и Лукаш Калвах. В 41-вата минута Рафиня намери Феран Торес, чийто удар премина над напречната греда.

До почивката „блаугранас“ съумяха да удвоят преднината си. Жорди Алба отклони с глава центриране към Феран. От чиста позиция той нямаше как да пропусне. Имаше съмнения за засада, но ВАР провери ситуацията и не намери нищо нередно.

В началото на втората част Пилзен получи правото да бие дузпа. Хори застана зад топката и преодоля Иняки Пеня, за да намали изоставането на домакините.

Реакцията на Барса беше почти мигновена. В 54-тата минута Рафиня асистира на Феран Торес. Нападателят вкара втория си гол в мача – 3:1.

Отново Виктория Пилзен намери сили да върне интригата. Това се случи десетина минути след гола на Торес. Хори отново беше в прегръдките на своите съотборници.

Четвърт час преди изтичането на редовното време Рафиня центрира към младия Пабло Торе. Той запази хладнокръвие и оформи крайния резултат в полза на катлаунците.

Айнтрахт Франкфурт губеше, но обърна Спортинг и продължава напред в ШЛ (ВИДЕО)

Марсилия помечта за Шампионска лига, но накрая излетя от евротурнирите (ВИДЕО)