Бенфика и Интер направиха мач за историята, завършвайки 3:3 в двубой от Група „D“ на Шампионската лига. В Лисабон „орлите“ поведоха с 3:0 до почивката след хеттрик на Жоао Марио, но с попадения на Марко Арнаутович, Давиде Фратези и Алексис Санчес през второто полувреме „нерадзурите“ взеха точка и така остават на второ място в групата с 11 точки. Що се отнася до Бенфика, португалците е много вероятно да приключат европейското си участие още през декември, след като имат само точка на дъното в групата, като иостават на 3 зад третия РБ Залцбург.

Мачът на „Да Луш“ започна по мечтан начин за домакините, след като Жоао Марио даде аванс на Бенфика още в 5-ата минута, разписвайки се след пас на Каспер Тенгстед.

Първоначално попадението не бе зачетено, смятайки се, че има засада, но преразглеждането с ВАР показа, че ситуацията е редовна и домакините ликуваха.

В 13-ата минута отново Марио бе на точното място в точното време, за да засече една отскочила топка и да я насочи право в долния ляв ъгъл на вратата на Ян Зомер за 2:0.

След 34 минути игра хеттрикът на европейския шампион от 2016 г. бе факт, след като Тенгстед центрира чудесно в наказателното поле, където Марио порази вратата на италианците.

След почивката обаче финалистът в Шампионската лига от миналия сезон излезе с нож между зъбите и още в 51-ата минута пас на Ян Бисек намери Марко Арнаутович, който се разписа и така върна интригата в мача.

Само 7 минути по-късно Франческо Ачерби центрира добре и намери Давиде Фратези в наказателното поле на Бенфика, където италианският национал с безкомпромисен удар прати топката под гредата.

Интер бе на гребена на вълната, а Бенфика трепереше за все по-тънкия си аванс.

Така се стигна до 69-ата минута, когато Николас Отаменди извърши нарушение в наказателното поле срещу Маркус Тюрам. Съдията Андрис Трейманис отсъди дузпа, като след преразглеждане с ВАР потвърди решението си.

Зад топката застана Алексис Санчес, който показа хладнокръвие и в 72-ата минута прати топката в мрежата на Анатолий Трубин – 3:3.

До края на мача повече попадения не паднаха, но в 84-ата минута защитникът на домакините Антонио Силва бе изгонен, след като извърши грубо нарушение, при което първоначално получи жълт картон, но след проверка с ВАР, съдията прецени, че има основание да го изгони и му показа червения цвят картон.

В другия мач от групата Реал Сосиедад и РБ Залцбург не се победиха, като изненадващо завършиха 0:0 в мач с доста положения, най-вече пред вратата на австрийците, но Александер Шлагер направи 8 спасявания и така донесе точката на своя тим.

Във временното класиране на Група „D“ баските са първи с 11 точки, колкото има и вторият Интер, докато „биковете“ са трети с 4 точки.

Празник за футбола! Реал Мадрид съсече Наполи на „Бернабеу“, дебютен гол за аржентински младок (ВИДЕО)

Копенхаген може да съжалява, че не си тръгна с трите точки от Мюнхен (ВИДЕО)

Отличен 6 за Арсенал срещу Ланс и първо място в групата (ВИДЕО)

Фамозен Зиеш и нелеп Онана не дадоха на Ман Юнайтед да надвие Галатасарай в зрелищно шоу в Истанбул

ПСВ изхвърли Севиля от Шампионска лига след фамозен обрат, Лига Европа също изглежда далеч за испанците (ВИДЕО)