Галатасарай и Манчестър Юнайтед изиграха спиращ дъха мач в Истанбул от Група „А“ на Шампионската лига, който завърши 3:3.

Алехандро Гарначо даде аванс на гостите в 11-ата минута, когато получи топката вдясно от вратата на Фернандо Муслера от Бруно Фернандеш и със силен удар отбеляза гол. Седем минути по-късно Бруно Фернандеш се разписа с удар от дистанция. "Чим Бом" се върна в мача в 29-ата минута, когато Хаким Зиеш се разписа от пряк свободен удар с много красив шут, който изненада Андре Онана. Десет минути след началото на втората част Скот Мактоминей вкара трети гол за "червените дяволи", засичайки ниско подаване на Аарон Уан-Бисака. В 62-ата минута Зиеш отново изпълни добре пряк свободен удар вляво от вратата на Манчестър Юнайтед. Топката бе в обхвата на Андре Онана, който опита да я боксира, но вместо това я отклони в собствената си врата. Девет минути по-късно Зиеш изведе Керем Актюркоглу в наказателното поле, откъдето резервата с топовен изстрел разстреля вратаря на "червените дяволи" за 3:3.

С това равенство „Чим Бом“ събра 5 точки и изпревари Копенхаген на второто място преди гостуването на датчаните срещу лидера в групата Байерн Мюнхен. Манчестър Юнайтед пък изравни Копенхаген с 4 точки, но остава на последното място в групата.

Мачът на стадион "Рамс" започна много динамично, като имаше атаки и пред двете врати в първите 5 минути. Удар на Дрис Мертенс бе спасен от Андре Онана, докато пред другата врата защитник на турския тим блокира шут на Расмус Хьойлунд.

Първият съкрушителен удар в мача бе дело на "червените дяволи". В 11-ата минута Буно Фернандеш пусна пас към Расмус Хьойлунд, който бе с гръб към вратата, но успя да върне топката към Бруно. Капитанът на гостите веднага намери Алехандро гарначо вляво от себе си. Младият аржентинец не се поколеба и със силен удар с левия крак порази вратата на Фернандо Муслера - 1:0 за Ман Юнайтед!

В 15-ата минута Мертенс центрира добре от ъглов удар, като в наказателното поле Танги Ндомбеле стреля, но топката бе блокирана.

"Червените дяволи" стигнаха до втори гол в 18-ата минута, когато Люк Шоу успя да запази една топка в очертанията на терена на левия фланг и намери Бруно Фернандеш. Той проби по диагонал към центъра и от границата на наказателното поле стреля топовно, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата на Галатасарай!

Домакините обаче не паднаха духом и върнаха един гол още в 29-ата минута. Хаким Зиеш изпълни по брилянтен начин един пряк свободен удар вляво от вратата на Андре Онана. Мароканецът стреля полувисоко, като изненада камерунския стаж на гостите и го остави замръзнал, докато топката профуча покрай него право в мрежата му!

Девет минути преди края на редовното време на първата част Онана трябваше да се намесва при уддар от дистанция на Дрис Мертенс.

В 43-ата минуа Саша Боей направи брилянтен извеждащ пас от дълбочина към Мауро Икарди. Аржентинецът се измъкна от Хари Магуайър, излезе сам срещу вратаря и с хладнокръвен завършващ удар наказа Онана, но попадението не бе зачетено заради засада.

Така полувремето завърши с гол аванс за гостите от Манчестър.

През втората част "Чим Бом" се хвърли в атака и така остави празни позиции в защита. От това се възползва Антони, който напредна добре отдясно в 55-ата минута. Последва пас към дублиралия го Аарон Уан-Бисака, който бе напълно непокрит и центрира по тревата към близката греда. Там на шпагат се бе хвърлил Скот Мактоминей, който засече топката в мрежата на Муслера - 3:1 за "червените дяволи"!

Две минути след изтичането на час игра Галатасарай отново получи пряк свободен удар вляво от вратата на Онана. Зиеш стреля, като вратарят на гостите опита да изчисти топката, но вместо това топката влетя в мрежата му - гол за Галатасарай!

Стажът на гостите до някъде се реабилитира за грешката си, като успя да спаси коварен изстрел на мароканското крило на домакините в 68-ата минута.

Напорът на истанбулския тим даде резултат в 71-ата минута. Зиеш направи разсичащ отбраната пас към Керем Актюркоглу. Въпреки че имаше бранител до себе си, резервата на Галатасарай не се поколеба и с много силен удар прати топката в горния ляв ъгъл на Онана - 3:3!

Петнадесет минути преди края на редовното време Манчестър Юнайтед имаше две страхотни ситуации, като първо Гарначо прати топката покрай левия страничен стълб, а при следващата атака с неточен удар по земя се отличи Мактоминей.

В следващите минути опасните ситуации бяха пред вратата на Галатасарай, като резервата Факундо Пелистри също не уцели вратата при свой удар извън наказателното поле.

В 82-ата минута уругваецът премина покрай Каан Айхан и излезе на голова позиция, но след изстрела му, топката мина над вратата.

Галатасарай отговори с шут на Уилфред Заха в 84-ата минута, когато Онана имаше късмет, че топката бе насочена право в него и спаси.

При ответната атака Бруно Фернандеш нацели левия страничен стълб с удар от дистанция.

Двата отбора продължиха да действат много вихрено в атака, като ударите към двете врати следваха един след друг.

Секунди преди края на редовното време Диого Далот центрира ниско отдясно. На границата на вратарското поле Лукас Торейра можеше да си вкара автогол, но Саша Боей изчисти топката. Тя попадна отново в краката на падналия на земята уругвайски халф, който отново сгреши и предостави топката на Пелистри, но той не успя да вкара.

Във втората минута на добавеното време топката стигна до Мактоминей след центриране от фланга на Шоу, но ударът на шотландеца бе доста неточен.

До края на мача двата отбора така и не успяха да вкарат нов гол и така срещата завърши без победител.

В последния кръг от Група „А“ Галатасарай ще гостува на Копенхаген на 12 декември, докато Манчестър Юнайтед ще приеме Байерн Мюнхен в същия ден.

Галатасарай – Ман Юнайтед 3:3

0:1 Алехандро Гарначо (11'), 0:2 Бруно Фернандеш (18'), 1:2 Хаким Зиеш (29'), 1:3 Скот Мактоминей (55'), 2:3 Хаким Зиеш (62'), 3:3 Керем Актюркоглу (71')

Стартови състави:

Галатасарай: 1. Фернандо Муслера (К) – 93. Саша Боей, 42. Абдулкерим Бардакчъ, 23. Каан Айхан, 3. Анхелиньо (83' - 25. Виктор Нелсон) – 34. Лукас Торейра, 91. Танги Ндомбеле (60' - 27. Серджио Оливейра) – 22. Хаким Зиеш (83' - 53. Баръш Йълмаз), 10. Дрис Мертенс (60' - 7. Керем Актюркоглу), 14. Уилфред Заха (88' - 8. Керем Демирбай) – 9. Мауро Икарди

Резерви: 7. Керем Актюркоглу, 8. Керем Демирбай, 19. Гюнай Гювенч, 20. Тете, 25. Виктор Нелсон, 27. Серджио Оливейра, 53. Баръш Йълмаз, 88. Казъмчан Караташ, 94. Седрик Бакамбю

Треньор: Окан Бюрюк

Ман Юнайтед: 24. Андре Онана – 29. Аарон Уан-Бисака (78' - 20. Диого Далот), 5. Хари Магуайър, 2. Виктор Линдельоф, 23. Люк Шоу – 39. Скот Мактоминей, 4. Софиян Амрабат (58' - 37. Коби Мейноу) – 21. Антони, 8. Бруно Фернандеш (К), 17. Алехандро Гарначо (78' - 28. Факундо Пелистри) – 11. Расмус Хьойлунд (58' - 9. Антони Марсиал)

Резерви: 1. Алтай Байъндър, 22. Том Хийтън, 9. Антони Марсиал, 15. Серхио Регилон, 19. Рафаел Варан, 20. Диого Далот, 28. Факундо Пелистри, 37. Коби Мейноу, 44. Даниел Гор, 46. Ханибал Меджбри, 52. Джо Хюгил

Треньор: Ерик тен Хаг

Съдия: Хосе Санчес (Испания)

Жълти картони: Саша Боей, Каан Айхан (Г); Бруно Фернандеш, Софиян Амрабат, Аарон Уан-Бисака (М)

Интер с възкресение за историята, не падна след хеттрик на Жоао Марио и постави Бенфика на ръба на пропастта

Празник за футбола! Реал Мадрид съсече Наполи на „Бернабеу“, дебютен гол за аржентински младок (ВИДЕО)

Копенхаген може да съжалява, че не си тръгна с трите точки от Мюнхен (ВИДЕО)

Отличен 6 за Арсенал срещу Ланс и първо място в групата (ВИДЕО)

ПСВ изхвърли Севиля от Шампионска лига след фамозен обрат, Лига Европа също изглежда далеч за испанците (ВИДЕО)