Байерн Мюнхен и Копенхаген завършиха 0:0 в двубой от група "А" на Шампионската лига. Срещата бе изключително тактическа като и двата отбора бяха доволни на точката. Все пак гостите могат да съжаляват, че не си тръгнаха с трите точки от Мюнхен. С това равенство бе спряна серията на баварците от 17 поредни успеха в груповата фаза на Шампионската лига.

Преди последните мачове в групата Байерн е лидер с 13 точки, докато Копенхаген е втори с пет. Галатасарай е със същия актив, докато Манчестър Юнайтед е последен с 4 пункта. В последния кръг датчаните ще приемат турския отбор, докато "червените дяволи" ще търсят задължителен успех на "Олд Трафорд" срещу отбора на Томас Тухел.

В 14-ата минута Матис Тел успя да стигне до дълго подаване и стреля от воле, но ударът му бе неточен и премина покрай левия страничен стълб на Камил Грабара.

Фамозен Зиеш и нелеп Онана не дадоха на Ман Юнайтед да надвие Галатасарай в зрелищно шоу в Истанбул

13 минути по-късно Копенхаген създаде първата си опасна атака. Лукас Лерагер намери Рууни Барджи, но изстрелът на втория с левия крак не попадна в целта.

В 29-ата минута баварците бяха близо до откриването на резултата. Конрад Лаймер центрира и намери Тел, който свали с глава към Томас Мюлер. Германецът стреля с глава от близко разстояние, но Грабара се отчете с прекрасно спасяване.

В началото на втората част Диого Гонсалвеш отправи удар от границата на наказателното поле, но изпълнението му премина на няколко сантиметра от лявата греда на Мануел Нойер. В 62-ата минута домакините имахе претенции за дузпа, но те ня бяха уважени от Стефани Фрапар.

Пет минути по-късно появилият се като резерва Елиас Ашури направи хубав пробив и изпрати удара си в близкия ъгъл на Нойер, но опитният страж се намеси.

Само няколко секунди след това Хари Кейн отправи първия си по-опасен изстрел. Той дойде от далечно разстояние, но Грабара успя да избие в корнер.

В 72-ата минута Лерой Сане изпълни пряк свободен удар. Той бе спасен от вратаря на Копенхаген и трябваше да има ъглов удар, но такъв не бе отсъден.

Две минути преди края на редовното време на срещата Копенхаген бе изключително близо до откриване на резултата. Мохамед Елиунуси стреля с глава след центриране от корнер, но Нойер отново се намеси. При добавката отново Елиунуси бе спрян от германския страж на домакините, който показа, че все още е един от най-класните вратари.

Истинската драма настъпи в 93-ата минута. Петер Анкерсен игра с ръка в наказателното поле и Стефани Фрапар отсъди дузпа, която впоследствие бе отменена след намесата на ВАР.

Празник за футбола! Реал Мадрид съсече Наполи на „Бернабеу“, дебютен гол за аржентински младок (ВИДЕО)

Отличен 6 за Арсенал срещу Ланс и първо място в групата (ВИДЕО)

Интер с възкресение за историята, не падна след хеттрик на Жоао Марио и постави Бенфика на ръба на пропастта

ПСВ изхвърли Севиля от Шампионска лига след фамозен обрат, Лига Европа също изглежда далеч за испанците (ВИДЕО)

Байерн Мюнхен - Копенхаген 0:0

Байерн Мюнхен: 1. Мануел Нойер (К) - 2. Дайо Упамекано, 8. Леон Горецка, 27. Конрад Лаймер, 19. Алфонсо Дейвис (86' - 41. Франс Кретциг), 22. Рафаел Герейро (64' - Александър Павлович), 6. Йозуа Кимих, 11. Кингсли Коман (64' - 10. Лерой Сане), 25. Томас Мюлер, 39. Матис Тел (64' - 7. Серж Гнабри), 9. Хари Кейн

Резерви: 18. Даниел Перетц, 26. Свен Улрайх, 7. Серж Гнабри, 10. Лерой Сане, 20. Буна Сар, 41. Франс Кретциг, 45. Александър Павлович

Треньор: Томас Тухел

Копенхаген: 1. Камил Грабара - 20. Николай Бойлесен (71' - 22. Петер Анкерсен), 3. Денис Вавро, 2. Кевин Дикс, 19. Елиас Йелерт - 12. Лукас Лерагер, 33. Расмус Фалк, 9. Диого Гонсалвеш (90+5' - 39. Оскар Хьойлунд) – 10. Мохамед Елиунуси, 7. Виктор Клаесон (К) (60' - 18. Ори Оскарсон), 40. Рууни Барджи (60' - 30. Елиас Ашури)

Резерви: 21. Тео Сандер, 41. Андреас Дитмер – 8. Матео Танлонго, 15. Кума Бабакар, 18. Ори Оскарсон, 27. Валдемар Лунд, 39. Оскар Хьойлунд, 47. Виктор Фрохолд, 6. Кристиан Сьоренсен, 22. Петер Анкерсен, 11. Джордан Ларсон, 30. Елиас Ашури

Треньор: Якоб Нееструп

Съдия: Стефани Фрапар