Реал Мадрид и Наполи сътвориха истински спектакъл в мач от петия кръг на груповата фаза на Шампионска лига, който бе спечелен от „лос меренгес“ с 4:2 на „Сантиаго Бернабеу“. Аржентинският талант от школата на "кралете" Нико Пас реализира дебютното си попадение за мъжкия тим.

Партенопеите излязоха напред в резултата още в 10-ата минута с гол на Джовани Симеоне, но няколко секунди по-късно Родриго изравни. В 21-вата минута Джуд Белингам даде аванс на "кралете". В началото на втората част Наполи изравни с гол на Андре-Франк Замбо Ангиса. В 84-ата минута Нико Пас покачи на 3:2. В добавеното време Хоселу оформи крайното 4:2.

В другата среща от група С Брага и Унион Берлин завършиха наравно 1:1. В 31-вата минута португалците останаха с човек по-малко след директен червен картон на Сику Ниакате. Германците поведоха в 42-рата минута с гол на Робин Гозенс, а Брага стигна до изравнително попадение в 51-вата чрез Алваро Джало.

Реал Мадрид запази 100%-овия си актив от началото на сезона в Шампионска лига и си гарантира първото място в групата, събирайки 15 точки. Наполи е на втората позиция със 7, на 3 пред третия Брага. Унион Берлин е последен с 2 точки.

Наполи и Брага ще се борят за място на осминафиналите в следващия кръг, като срещата им ще бъде в Италия на стадион „Диего Армандо Марадона“. Реал ще гони 6 от 6 в групата в Германия срещу Унион, който ще опита да си спечели място в Лига Европа. И двете срещи са на 12 декември от 22:00ч. българско време.

Още във втората минута Реал нанесе първия точен удар в срещата. Дани Себайос се пребори добре за топката в средата на терена и намери Родриго, който стреля от около 15 метра, но право в ръцете на Алекс Мерет.

В десетата минута Наполи излезе напред в резултата. Хвича Кварацхелия центрира към Джовани Ди Лоренцо, който свали към Джовани Симеоне, а той от близка дистанция стреля, след като бе изпуснат от Дейвид Алаба и въпреки намесата на Андрий Лунин, топката с малко премина голлинията - 0:1.

Embed from Getty Images

Отговорът на Реал Мадрид бе мигновен. Още с изпълнението на центъра "кралете" се впуснаха в бърза атака, при която Браим Диас намери Родриго, който направи феноменален индивидуален пробив, преодоля куп бранители на Наполи и с мощен удар към горния ляв ъгъл не остави никакви шансове на Алекс Мерет - 1:1.

Домакините бяха близо до светкавичен пълен обрат още в 14-ата минута. Даниел Карвахал получи подаване отдясно в наказателното поле и центрира за Родриго, който шутира от движение от добра позиция, но много високо над вратата на Наполи.

В 22-рата минута Реал Мадрид стигна до пълен обрат. Дейвид Алаба пое топката от Тони Кроос и пусна дълго извеждащо подаване към Джуд Белингам, който бе тотално забравен от защитата на Наполи и от около десетина метра с глава прехвърли Алекс Мерет за 2:1.

Високото темпо на игра продължи и в 24-ата минута Наполи организира опасно нападение. Хвича Кварацхелия проби добре, смени посоката на движение и намери Джовани Симеоне на границата на наказателното поле, аржентинецът бе с гръб към вратата и се обърна добре, навлезе навътре и нанесе удар под гредата, но Андрий Лунин реагира и изби.

Половин час след началото на срещата Браим Диас се оказа непокрит на обещаваща позиция, след като получи центриране от границата на наказателното поле, и нанесе удар, който обаче премина на косъм от десния страничен стълб.

До края на първата част високото темпо се запази, но до повече чисти голови ситуации не се стигна.

Второто полувреме започна по мечтан начин за Наполи. В 47-ата минута Джовани Ди Лоренцо елегантно намери Андре-Франк Замбо Ангига с наказателното поле, той пробва диагонален удар, топката рикошира в Дани Себайос и се върна в камерунеца, който нанесе мощен удар от малък ъгъл и прониза Андрий Лунин за 2:2.

В 57-ата минута Тони Кроос центрира от корнер към току появилия се на терена Хоселу, който успя да нанесе удар, с който преодоля Мерет, но топката прелетя над вратата на Наполи.

Пет минути след това испанецът направи фрапантен пропуск. Ферлан Менди направи добър пробив отляво и пусна великолепно центриране към наказателното поле, където Родриго не успя да отиграе топката, а Хоселу не бе докрай концентриран и нанесе удар с коляното и от изключително близка дистанция не можа да се разпише на празна врата.

В 65-ата минута Пьотр Жиелински бе принудително заменен от Елиф Елмас, след като получи контузия при сблъсък с Антонио Рюдигер.

В 68-ата минута попадение на гостите не бе признато заради засада. Матео Политано показа дрибльорските си умения и премина през няколко футболисти на Реал, след което пусна извеждащо подаване към Виктор Осимен, който се измъкна от защитата на "белите" и с хубав удар по земя преодоля Лунин, но се оказа, че нигериецът е в нередовна позиция и резултатът се запази 2:2.

Две минути след това Федерико Валверде тръгна фронтално срещу вратата от центъра и от около 20-ина метра нанесе удар, който рикошира в бранител на Наполи, което олекоти топката и Алекс Мерет я улови без никакви проблеми.

В 77-ата минута Джуд Белингам проби отляво и от аутлинията центрира за Антонио Рюдигер, който стреля мощно с глава, но Мерет изби, след което Хоселу опита задна ножица, но не уцели топката, Дейвид Алаба отправи акробатижен ножичен удар, който премина в аут.

Минута след това последва странична ножица от Хоселу от близка дистанция след центриране на Родриго от аутлиниятя и намеса на Мерет, но в аут. В 79-ата минута Джуд Белингам бе изведен очи в очи с вратаря, който изби, Хоселу отправи добавка с глава, но отново направи голям пропуск.

В 84-ата минута натискът на Реал Мадрид даде резултат, а 19-годишният юноша на "кралете" Нико Пас реализира дебютния си гол с бялата фланелка. Младият аржентинец проби страхотно през центъра, освободи се от Йенс Каюсте и нанесе силен удар от далечна дистанция, който Алекс Мерет не успя да отрази - 3:2!

В петата минута от добавеното време всичко свърши. Джуд Белингам направи страхотен пробив отляво и с външен фалц намери Хоселу на издогна позиция, а този път испанецът се реваншира за всичките си пропуски и на празна врата се разписа за крайното 4:2, след което се извини на феновете са много пропиляни ситуации преди това.

Копенхаген може да съжалява, че не си тръгна с трите точки от Мюнхен (ВИДЕО)

Отличен 6 за Арсенал срещу Ланс и първо място в групата (ВИДЕО)

Интер с възкресение за историята, не падна след хеттрик на Жоао Марио и постави Бенфика на ръба на пропастта

Фамозен Зиеш и нелеп Онана не дадоха на Ман Юнайтед да надвие Галатасарай в зрелищно шоу в Истанбул

ПСВ изхвърли Севиля от Шампионска лига след фамозен обрат, Лига Европа също изглежда далеч за испанците (ВИДЕО)

РЕАЛ МАДРИД - НАПОЛИ 4:2
0:1 Джовани Симеоне 10', 1:1 Родриго 11', 2:1 Джуд Белингам 22', 2:2 Андре-Франк Замбо Ангиса 47', 3:2 Нико Пас 84', 4:2 Хоселу 90+5'

Реал Мадрид (4-3-1-2): 13. Андрий Лунин – 2. Дани Карвахал (К), 22. Антонио Рюдигер, 4. Дейвид Алаба, 23. Ферлан Менди (87' - 6. Начо Фернандес) – 19. Дани Себайос (57' - 14. Хоселу), 15. Федерико Валверде, 8. Тони Кроос - 5. Джуд Белингам – 21. Браим Диас (65' - 32. Нико Пас), 11. Родриго (87' - 17. Лукас Васкес)

Резерви: 30. Фран Гонсалес, 31. Лукас Канисарес – 20. Фран Гарсия, 38. Марио Мартин, 33. Гонсало Гарсия, 38. Тео Зидан

Треньор: Карло Анчелоти

Наполи (4-3-3): 1. Алекс Мерет – 22. Джовани Ди Лоренци, 13. Амир Рахмани, Натан, 5. Жуан Жезус (87' - 59. Алесандро Заноли) – 99. Андре-Франк Замбо Ангиса, 68. Станислав Лоботка (87' -81. Джакомо Распадори), 20. Пьотр Жиелински (65' - 7. Елиф Елмас) – 21. Матео Политано (78' - 24. Йенс Каюсте), 19. Джовани Симеоне (46' - 9. Виктор Осимен), 77. Хвича Кварацхелия

Резерви14. Никита Контини, 95. Пиерлуиджи Голини – 23. Алесио Зербин, 55. Лео Йостигорд, 70. Джанлука Гаетано,

Треньор: Валтер Мадзари

Съдия: Франсоа Летексие (Франция)

Жълти картони: Андре-Франк Замбо Ангиса, Йенс Каюсте (Наполи)

ВАР: Жером Брисард (Франция)