Арсенал разгроми Ланс за едно полувреме и в крайна сметка победи с 6:0 в мач от група “B” на Шампионската лига. Успехът донесе и първото място в групата на “артилеристите”, които отбелязаха пет попадения през първата част. Точни бяха Кай Хаверц, Габриел Жезус, Букайо Сака, Габриел Мартинели, Мартин Йодегор и Жоржиньо.

С победата Арсенал събра 12 точки, четири повече от ПСВ, докато Ланс е трети с пет, с три пред Севиля, и има голям шанс да играе в Лига Европа напролет. В последните мачове "топчиите" гостуват на нидерландците, а френският отбор ще приеме андалусийците.

Отборът на Микел Артета създаде първата си опасност в 12-ата минута, когото удар с глава на Кай Хаверц премина встрани от десния страничен стълб. Само минута по-късно "артилеристите" поведоха, след като Габриел Жезус намери Хаверц, като този път германеца не пропусна. Голът бе прегледан с ВАР за евентуална засада, но не бе отменен.

ПСВ изхвърли Севиля от Шампионска лига след фамозен обрат, Лига Европа също изглежда далеч за испанците (ВИДЕО)

В 21-та минута Букайо Сака проби и след карамбол около наказателното поле, топката попадна в Жезус, който хладнокръвно се справи със защитник на Ланс и преодоля Брис Самба.

Две минути по-късно самият Сака отбеляза с известна доза късмет. Вратарят на гостите спаси удар на Мартинели, но тя се отби в тялото на английското крилото, който направи резултата 3:0.

Арсенал продължи да показва мощта си в атака и в 27-ата минута Габриел Мартинели матира Самба с техничен удар. Той дойде след продължителна атака на лондонския тим. Бразилецът бе намерен от Такехиро Томиясу с диагонален пас, а след това довърши нещата с прекрасната си техника.

Пет минути преди края на редовното време на първата част Факундо Медина разтресе левия страничен стълб на вратата на Давид Рая с удар с левия крак от далечно разстояние.

В първата минута на продължението на първото полувреме Такехиро Томиясу бе намерен от Сака. Японецът центрира към Мартин Йодегор, който от воле направи резултата 5:0.

През втората част Арсенал намали оборотите и нямаше почти никакви положения пред двете врати. В 82-ата минута Йодегор сложи топката на главата на Бен Уайт, но появилият се като резерва бранител прати удара си с глава малко над напречната греда.

Две минути по-късно Мартинели бе съборен от защитник на Ланс в наказателното, като съдията първоначално не отсъди дузпа. След преразглеждане с ВАР решението бе променено, Жоржиньо застана зад топката, и хладнокръвно отбеляза шестия гол за домакините.

Празник за футбола! Реал Мадрид съсече Наполи на „Бернабеу“, дебютен гол за аржентински младок (ВИДЕО)

Фамозен Зиеш и нелеп Онана не дадоха на Ман Юнайтед да надвие Галатасарай в зрелищно шоу в Истанбул

Интер с възкресение за историята, не падна след хеттрик на Жоао Марио и постави Бенфика на ръба на пропастта

Копенхаген може да съжалява, че не си тръгна с трите точки от Мюнхен (ВИДЕО)