Лацио вкара късен гол и спечели гостуването на Фиорентира с 2:1 в последния мач от Серия А. В герой се превърна Чиро Имобиле, който в 89-ата минута, получи центриране от Джордан Лукаку и с глава вкара победното попадение.

Имобиле бе в основата и на първия гол за Лацио 22-ата минута. Тогава той бе в ролята на асистент на Хоакин Корея, извеждайки го сам срещу вратаря за 0:1. Фиорентина успя да изравни чрез Федерико Киеза в 28-ата минута.

Рома цъкна Милан

Интересно се развиха последните минути на двубоя. В даденото от рефера продължение Лацио получи право да изпълни дузпа. В 96-ата минута Раниери спря пътя на топката с ръка и бе изгонен. Фелипе Кайседо застана зад бялата точка, но Драговски спаси шута му.