Хари Магуайър донесе първата победа за Манчестър Юнайтед в груповата фаза на Шампионска лига. Той отбеляза единственото попадение при минималния успех с 1:0 срещу Копенхаген на „Олд Трафорд“ в мача от група „А“. „Червените дяволи“ не блестяха, но успяха да стигнат до много важна победа. Андре Онана спаси дузпа изпълнена от Джордан Ларсон в седмата минута на добавеното време на двубоя.

Срещата на „Олд Трафорд“ започна с минута мълчание в памет на сър Боби Чарлтън.

Елиас Ашури отправи изненадващ удар от разстояние във 2-ата минута, Андре Онана се намеси и изби в корнер.

Копенхаген бе много близо до това да вкара гол в 5-ата минута. Датчаните организираха много добра контраатака. Мохамед Елиунуси центрира в наказателното поле на "червените дяволи", където Диого Гонзалвеш стреля от въздуха, но топката се спря в левия страничен стълб на вратата на Андре Онана. След това Виктор Клаесон се пребори за топката в наказателното поле на Манчестър Юнайтед и подаде на Мохамед Елиунуси, който стреля, но Софиян Амрабат успя да блокира удара му и топката излезе в корнер.

Пред Расмус Хьойлунд се откри добра възможност в 16-ата минута, но завършващият му удар бе неточен и топката излезе в аут.

Елиас Ашури имаше повече пространство пред себе си в 37-ата минута, но ударът му не успя да намери очертанията на вратата на Андре Онана.

Копенхаген организира много опасна контраатака в 50-ата минута. Виктор Клаесон подаде към Лукас Лерагер, който стреля много опасно от границата на наказателното поле на Манчестър Юнайтед, а Андре Онана направи страхотно спасяване.

Минута по-късно Мохамед Елиунуси центрира в наказателното поле на Манчестър Юнайтед, където Елиас Ашури получи на много добра позиция, но стреля много неточно в аут.

Камил Грабара направи превъзходно спасяване в 54-ата минута. Расмус Хьойлунд подаде към Кристиан Ериксен, който стреля, но Грабара плонжира и успя да спаси.

Манчестър Юнайтед организира бърза атака минута по-късно. Расмус Хьойлунд пусна извеждащ пас към Маркъс Рашфорд, който се измъкна зад защитата на Копенхаген, излезе сам срещу Камил Грабара и дори го преодоля, но не си поведе достатъчно добре топката и тя излезе в аут. Ситуацията до голяма степен се повтори в 57-ата минута, когато Кристиан Ериксен пусна много добър извеждащ пас към Рашфорд, който излизаше на скорост сам в наказателното поле на Копенхаген, но си поведе много лошо топката, тя избяга от контрола му и излезе в аут.

Диого Гонзалвеш стреля от границата на наказателното поле на Манчестър Юнайтед в 60-ата минута, но слабо и право в ръцете на Андре Онана.

Антони пробва мерника си в 63-ата минута, но топката премина над напречната греда на вратата на Камил Грабара.

Манчестър Юнайтед пропусна повече от отлична възможност в 67-ата минута. Алехандро Гарначо получи идеален пас зад гърба на отбраната на Копенхаген и излезе сам срещу Камил Грабара, но си поведе твърди силно топката и полският вратар я улови.

Манчестър Юнайтед поведе с 1:0 в 72-ата минута. Кристиян Ериксен центрира в наказателното поле на Копенхаген, където Хари Магуайър бе изпуснат и с глава отблизо вкара топката във вратата на Камил Грабара.

Манчестър Юнайтед пропиля страхотна възможност в 78-ата минута. "Червените дяволи" развиха много бърза атака. Скот МакТоминей подаде на Алехандро Гарначо, който бе сам срещу Камил Грабара, но вратарят на Копенхаген отново спаси. След това МакТоминей стреля, но не успя да намери опразнената врата и топката премина над напречната греда.

В четвъртата минута на добавеното време на мача съдията Марко Гуида свири дузпа за Копенхаген, след като Скот МакТоминей извърши нарушение срещу Мохамед Елиунуси. ВАР потвърди решението на рефера. Джордан Ларсон изпълни дузпата, стреляйки в левия ъгъл, но Андре Онана спаси.

С тази победа Манчестър Юнайтед има 3 точки в групата, а Копенхаген е последен с 1. Галатасарай е втори в групата с 4 точки, а Байерн е лидер с 9.