Реал Мадрид победи трудно Брага с 2:1 като гост в Португалия в мач от група С на Шампионска лига. За пореден път трите точки за „кралете“ донесоха бразилското дуо Винисиус-Родриго и Джуд Белингам.

Родриго даде аванс на "кралския" клуб в 17-ата минута след асистенция на Винисиус. Вини асистира за гол на Джуд Белингам в 61-вата минута. Алваро Джало върна гол за домакините секунди след това с удар в близкия ъгъл на Кепа.

С успяха Реал Мадрид продължи безгрешната си серия и е на върха във временното класиране с пълен актив от 9 точки, с което е много близо до класиране за елиминациите. Португалците са трети с три. На 8 октомври от 22:00ч. двата тима ще играят на „Сантиаго Бернабеу“.

Първият четвърт час на срещата на предложи интересни ситуации пред двете врати, като домакините опитаха да наложат натиск, но бяха неутрализирани.

В 17-ата минута Реал Мадрид излезе напред в резултата. Винисиус Жуниор направи отличен пробив отляво и пусна топката към наказателното поле към Родриго, който не нанесе перфектен удар, но топката се отклони в крака на Сердар Саатджъ и влезе в мрежата на Матеус.

Три минути след това отбраната на Реал сгреши при корнер и можеше да се стигне до изравнителен гол, но Ал Мусрати не нанесе добър удар и бе блокиран. При последвалия втори пореден ъглов удар се стигна до нов изстрел към вратата на Кепа, но той бе неточен.

В 25-ата минута португалците получиха нов подарък от защитата на Реал, след като при центриране отдясно Дани Карвахал действа неубедително и заложи топката на крака на Рикардо Орта, който стреля, но бе блокиран от Едуардо Камавинга.

Две минути по-късно Джуд Белингам предостави отлично извеждащо подаване за Винисиус, който намери пролука през недобре подредената защита на Брата и нанесе удар, който сънародникът му Матеус успя да избие.

Половин час игра след началото Жозефат Мендеш центрира отдясно, топката придоби странна трайектория, но късметът не се усмихна на домакините и прелетя над вратата на Кепа. В 34-ата минута Рикардо Орта нанесе удар от далечна дистанция, който бе доста неточен.

Секунди след това Камавинга изведе Винисиус сам срещу вратаря, той пусна към Родриго, който на празна врата не сгреши и вкара, но голът не бе зачетен заради засада при първото подаване. В 37-ата минута Вини опита да изненада вратаря Матеус, който бе напуснал голлинията си, но прехвърлящият му удар бе неточен и слаб, като дори не излезе от очертанията на терена.

С това се изчерпаха интересните ситуации за първото полувреме.

В 51-вата минута Фран Гарсия центрира отлично към Джуд Белингам, който перфектно овладя с гърди и нанесе силен удар точно под гредата, но Матеус направи феноменално спасяване и изби топката в корнер, от който обаче не последва нищо.

Седем минути след това Едуардо Камавинга си откри пространство за удар към далечния десен ъгъл, но вратарят на домакините внимаваше и успя да улови. Две минути след това Дани Карвахал засече с глава центриране от корнер на първа греда, но стреля покрай вратата.

В 61-вата минута Винисиус демонстрира отличната си скорост и настигна дълго подаване на левия фланг, след което намери Джуд Белингам, а английският национал плъзна елегантно топката по земя в левия ъгъл и покачи преднината на Реал Мадрид на 2:0.

Само няколко секунди след като Реал вкара втори гол, Брага успя да върне едното попадение. Симон Банза овладя на гърди центриране отдясно и свали топката към Алваро Джало, който с удар в близкия ъгъл прониза Кепа Арисабалага.

В 68-ата минута Белингам стреля от границата на наказателното поле, но право в ръцете на вратаря.

В 82-рата минута Камавинга изведе Винисиус Жуниор на отлична позиция, бразилецът навлезе в наказателното поле, преодоля двама бранители и по земя прати топката в мрежата, но бе отсъдена засада.

В добавеното време на срещата Абел Руис се освободи от Антонио Рюдигер и пробва изстрел към близкия ъгъл, но шутира над вратата на Кепа Арисабалага.

Чудото се случи, Магуайър и Онана герои за първата победа на Манчестър Юнайтед в ШЛ (ВИДЕО)

Вечерта на Габриел в Арсенал! Съименници донесоха успеха над Севиля (ВИДЕО)

Сосиедад се справи с Бенфика и изпревари Интер (ВИДЕО)