Арсенал победи с 2:1 Севиля в трети двубой от груповата фаза на Шампионската лига. Попаденията за "топчиите" бяха дело на Габриел Мартинели и Габриел Жезус, като първият се разписа след асистенция на втория, а атаката тръгна от Габриел Магаляеш. Попадението за Севиля бе дело на Неманя Гудел.

Бой между хулигани на Ланс и ПСВ (ВИДЕО)

В 6-ата минута Такехиро Томиасу стреля от малък ъгъл, но топката премина покрай вратата. Две минути Габриел Жезус изведе съименика си Мартинели, който се озова сам срещу вратаря и стреля, но Ориан Ниланд улови.

В 11-ата минута Лукас Окампос отправи опасен удар след подаване на Хесус Навас, но топката премина покрай вратата. В 22-ата минута Габриел Жезус получи в наказателното поле, но бе много неточен.

В 37-ата минута Салиба подаде отляво на Мартинели, но той не успя да задържи топката в очертанията на терена. Три минути след това Иван Ракитич центрира от свободен удар, но Давид Рая без проблеми улови.

В първата минута на добавеното време Юсеф Ен-Несири излезе на добра позиция, но отправи изстрел покрай вратата на Рая.

В последната минута на добавените четири мълниеносна контраатака на Арсенал завърши с гол. Габриел Магаляеш със страхотно отиграване подаде на Габриел Жезус, който изведе брилянтно Габриел Мартинели, той преодоля Ниланд и прати топката в опразнената врата.

В началните минути на втората част Ракитич и Навас сбъркаха, което позволи на Йодегор да отправи удар към вратата, но за щастие на андалусийци капитанът на Арсенал прати топката над вратата.

В 53-ата минута гостите удвоиха аванса си. Деклан Райс върна към Габриел Жезус, който се справи с Хесус Навас, а след това с много техничен изстрел прати топката в мрежата на Севиля.

Андалусийците бързо успяха да върнат един гол. В 58-ата минута Иван Ракитич центрира от корнер, а Неманя Гудел с глава матира Давид Рая.

В 74-ата минута Акуня центрира в наказателното поле, но Рая успя да боксира. В 88-ата минута Рая реагира добре след удар с глава на Мариано Диас.

С успеха Арсенал оглави група B с шест точки, докато Ланс е втори с пет. Севиля и ПСВ имат по две на третото и четвъртото място.

Ланс и ПСВ не се победиха, завършвайки 1:1 в другия двубой от групата. Йоан Бакайоко даде аванс на нидерландците в 54-ата минута, но десет след това Ели Уахи изравни за домакините.

Чудото се случи, Магуайър и Онана герои за първата победа на Манчестър Юнайтед в ШЛ (ВИДЕО)

Неубедителен Байерн оцеля срещу Галатасарай и му нанесе първа загуба  (ВИДЕО)

Интер си свърши работата срещу РБ Залцбург (ВИДЕО)

Наполи с голяма крачка към 1/8-финалите на Шампионска лига (ВИДЕО)

Сосиедад се справи с Бенфика и изпревари Интер (ВИДЕО)

Севиля: 13. Ориан Ниланд, 16. Хесус Навас - к (79 - 26. Хуанлу), 4. Серхио Рамос, 6. Неманя Гудел, 19. Маркос Акуня, 18. Джибрил Соу, 24. Бубакари Сумаре, 10. Иван Ракитич, 11. Доди Лукебакио, 15. Юсеф Ен-Несири, 5. Лукас Окампос

Резерви: 1. Марко Дмитрович, 2. Федерико Гатони, 3. Адриа Педроса, 7. Сусо, 8. Жоан Жордан, 9. Рафа Мир, 12. Мариано Диас, 14. Тангу Нианзу, 17. Ерик Ламела, 21. Оливер Торес, 22 Лоик Баде, 26. Хуанлу

Треньор: Диего Алонсо

Арсенал: 22. Давид Рая, 4. Бен Уайт, 2. Уилям Салиба, 6. Габриел Магаляеш, 18. Такехиро Томиясу, 8. Мартин Йодегор - к (73 - 29. Кай Хаверц), 20. Жоржиньо, 41. Деклан Райс, 7. Букайо Сака (81 - 19. Леандро Тросар), 9. Габриел Жезус (81 - 14. Еди Нкетия), 11. Габриел Мартинели (90+1 - 15. Якуб Кивиор)

Резерви: 1. Аарон Рамсдейл, 3. Карл Хайн, 10. Емил Смит-Роу, 14. Еди Нкетия, 15. Якуб Кивиор, 17. Седрик, 19. Леандро Тросар, 21. Фабио Виейра, 24. Рийс Нелсън, 25. Мохамед Елнени, 29. Кай Хаверц, 35. Олександър Зинченко

Треньор: Микел Артета