Наполи направи много голяма крачка към класирането за осминафиналите на Шампионска лига, след като спечели с 1:0 гостуването на Унион Берлин на „Олимпиящадион“, от група „С“. Единственото попадение в двубоя реализира Джакомо Распадори в 65-ата минута.

През първото полувреме играчите на Унион Берлин стояха по-добре от своя съперник и създадоха по-интересните положения в мача.

Гол на Робин Гозенс не бе зачетен заради засада в 24-ата минута.

В 37-ата минута Фофана имаше много добра възможност в наказателното поле на Наполи и стреля, но топката се удари в страничната мрежа.

Две минути по-късно Аарънсън и Фофана комбинираха, след което последният отправи много опасен удар, но топката премина над вратата на Алекс Мерет.

Първата опасност пред вратата на Унион Берлин бе в 50-ата минута, когато Хвича Кварацхелия стреля, но ударът му бе блокиран от Кнохе.

Само две минути по-късно Кнохе допусна груба грешка и загуби топката от Кварацхелия, но Распадори пропусна чудесен шанс да порази вратата на Ронов.

Пред Бакер се откри добра възможност в 61-ата минута, но слабият му удар не затрудни Алекс Мерет, който рутинно спаси.

Наполи поведе с 1:0 в 65-ата минута. Хвича Кварацхелия влезе на скорост в наказателното поле на Унион Берлин, след което подаде към Джакомо Распадори, който отблизо прати топката във вратата на Фредерик Ронов.

Робин Кнохе можеше да изравни резултата в 80-ата минута, но след удара му с глава топката премина на сантиметри встрани от вратата на Алекс Мерет.

С тази победа Наполи е втори в групата с 6 точки, а Реал Мадрид е лидер с 9. Брага е трети с 3, а Унион Берлин продължава да е последен без точка.

Сосиедад се справи с Бенфика и изпревари Интер (ВИДЕО)

Интер си свърши работата срещу РБ Залцбург (ВИДЕО)

Бразилците и Белингам блеснаха за Реал и в Португалия (ВИДЕО)

Чудото се случи, Магуайър и Онана герои за първата победа на Манчестър Юнайтед в ШЛ (ВИДЕО)

Вечерта на Габриел в Арсенал! Съименници донесоха успеха над Севиля (ВИДЕО)

Неубедителен Байерн оцеля срещу Галатасарай и му нанесе първа загуба  (ВИДЕО)