Нюкасъл се наложи над Пари Сен Жермен с 4:1 след пълна доминация на „Сейнт Джеймсис Парк“ в първия си домакински мач в турнира от над 20 години. Мигел Алмирон даде аванс на „свраките“ в 17-ата минута на мача от втория кръг в група „F“ в Шампионска лига. Дан Бърн удвои аванса за "джордитата", след като засече центриране на Бруно Гимараеуш в 39-ата минута. На старта на второто полувреме Нюкасъл вкара и трети гол посредством Шон Лонгстаф. В 56-ата минута Люка Ернандес успя да върне един гол за ПСЖ, но Нюкасъл отговори с четвърти дело на Фабиан Шер в добавеното време на срещата.

След този успех Нюкасъл оглавява групата с актив от 4 точки, докато ПСЖ остава на втора позиция с три пункта.

ПСЖ започна по-активно срещата, като стигна до първи до опасност пред противниковата врата. В 5-ата минута Килиан Мбапе тръгна на пробив по лявото крило и центрира по земя за Усман Дембеле, който стреля с първото си докосване, но топката премина покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от Ник Поуп.

Мигел Алмирон отправи първия удар към вратата на ПСЖ в 14-ата минута, след като пресече подаване от Ашраф Хакими, парагваецът стреля от средна дистанция, но над напречната греда.

След груба грешка на Маркиньос при разиграването дълбоко в своята половина, Бруно Гимараеш пресече подаването, комбинирайки с Александър Исак, който стреля от близко разстояние. Джанлуиджи Донарума показа страхотен рефлекс и блокира изстрела, но последва добавка от страна на Мигел Алмирон, който прати топката в долния десен ъгъл и откри резултата в 17-ата минута.

Уорън Зайре-Емери се опита да изненада Ник Поуп с удар от далечна дистанция в 23-ата минута, но не намери очертанията на вратата на английския тим.

Киърън Трипиър подаде по земя от корнер към границата на наказателното поле към Фабиан Шер, който бе оставен сам в. Швейцарският защитник на Нюкасъл засече с първото си докосване, но топката премина на сантиметри от левия страничен стълб на вратата в 25-ата минута.

Трипиър центрира от статично положение на втора греда в 39-ата минута, където Джамал Ласелс свали за Александър Исак, който стреля, но Джанлуиджи Донарума отрази. Последва добавка от страна на Бруно Гимараеш, но отново италианският страж на гостите се намеси. Сандро Тонали овладя и комбинира с Бруно Гимараеш, който центрира за Дан Бърн. Защитникът на Нюкасъл вкара топката във вратата, Донарума отрази, но топката вече бе преминала голлинията с целия си обем. Страничният съдия първоначално вдигна засада, но след проверка с VAR голът бе признат.

Нюкасъл Юнайтед продължи с настъпателните си действия и на старта на второто полувреме. В 50-ата минута Сандро Тонали поде контраатака за "свраките" и комбинира с Трипиър по дясното крило. Крайният бранител изведе Шон Лонгстаф, който от малък ъгъл пусна топката под плонжа на Донарума, за да направи резултата 3:0 в полза на домакините.

Шест минути по-късно ПСЖ успя да върне едно попадение, когато Зайре-Емери подаде технично топката зад гърба на отбраната на Нюкасъл, където Люка Ернандес избегна изкуствената засада, която се опитаха да направят бранителите на домакините и с глава прати топката в долния ляв ъгъл на вратата.

Ашраф Хакими изведе Усман Дембеле зад гърба на отбраната на Нюкасъл в 69-ата минута. Французинът напредна с топка в крака, но след като бе изваден от равновесие от Джамал Ласелс, Дембеле стреля покрай вратата.

Усман Дембеле получи топката на границата на наказателното поле и преодоля Дан Бърн, след което стреля с десния си крак, но Ник Поуп парира в 76-ата минута.

Александър Исак стреля от близка дистанция в 84-ата минута, но ударът му не затрудни Донарума.

Килиан Мбапе навлезе отляво в наказателното поле на Нюкасъл и сви топката за Витиня, който шутира с първото си докосване от границата на наказателното поле, но над напречната греда на вратата в 86-ата минута на срещата.

В първата минута от добавеното време на мача пресата на Нюкасъл даде резултата. Фабиан Шер отне на Гонсало Рамош дълбоко в половината на ПСЖ и комбинира на двойно с Джейкъб Мърфи, след което с топовен изстрел прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на гостите.

Юмруци и предмети заваляха в центъра на Нюкасъл от привържениците на ПСЖ (ВИДЕО)

НЮКАСЪЛ – ПСЖ 4:1

1:0 Мигел Алмирон 17'

2:0 Дан Бърн 39'

3:0 Шон Лонгстаф 50'

3:1 Люка Ернандес 56'

4:1 Фабиан Шер 90'+1'

Нюкасъл: 22. Ник Поуп – 33. Дан Бърн, 6. Джамал Ласелс (К), 5. Фабиан Шер, 2. Киърън Трипиър – 36. Шон Лонгстаф, 39. Бруно Гимараеш, 8. Сандро Тонали (65' - 32. Елиът Андерсън) – 10. Антъни Гордън (90'+4' - 13. Мат Таргет), 14. Александър Исак, 24. Мигел Алмирон (71' - 23. Джейкъб Мърфи)

Резерви: 1. Мартин Дубравка, 18. Лорис Кариус – 3. Пол Дъмет, 20. Люис Хол, 21. Тино Ливраменто, 47. Джейми Майли

Треньор: Еди Хау

ПСЖ: 99. Джанлуиджи Донарума – 21. Люка Ернандес, 37. Млиан Шкринияр, 5. Маркиньос (К), 2. Ашраф Хакими – 33. Уорън Зайре-Емери, 4. Мануел Угарте (64' - 17. Витиня), 10. Усман Дембеле – 23. Рандал Коло Муани (57' - 29. Брадли Баркола), 9. Гонсало Рамош, 7. Килиан Мбапе

Резерви: 1. Кейлор Навас, 80. Арнау Тенас – 8. Фабиан Руис, 15. Данило, 26. Норди Мукиеле, 28. Карлос Солер

Треньор: Луис Енрике

Жълти картони: Бруно Гимараеш, Антъни Гордън, Ник Поуп (Нюкасъл); Люка Ернандес, Ашраф Хакими, Уорън Зайре-Емери (ПСЖ)

Съдия: Ищван Ковач (Румъния)

VAR: Марсел Биршан (Румъния)

Атлетико изоставаше на два пъти, но стигна до успех срещу Фейенорд (ВИДЕО)

Обръщалка от 2:0 до 2:3 в Антверп (ВИДЕО)

Борусия Дортмунд и Милан останаха без вкаран гол и след втория кръг в ШЛ (ВИДЕО)

Феран и Тер Стеген герои за Барса срещу Порто, Левандовски се контузи (ВИДЕО)

Сити взе своето в Германия, Лайпциг отърва разгром (ВИДЕО)