Манчестър Сити победи РБ Лайпциг с 3:1 на „Ред Бул Арена“ в мач от втория кръг в груповата фаза на Шампионска лига, като „гражданите“ дори пропуснаха да нанесат още по-тежка загуба на германците.

По този начин момчетата на Пеп Гуардиола са с пълен актив от 6 точки на върха във временното класиране, докато „биковете“ са на второ място с 3 точки.

Пет минути след това Фодън направи добър пробив и нанесе изстрел, който премина на сантиметри от левия страничен стълб.

Манчестър Сити логично поведе в 25-ата минута, когато Рико Люис намери Фил Фодън, а той без да се замисли насочи топката към левия ъгъл и остави Янис Бласвих безпомощен – 0:1.

До края на първата част се откриха две ситуации пред Ерлинг Холанд. В 31-вата минута норвежецът се освободи добре от пазача си и стреля, но малко покрай вратата. В 43-ата минута Бласвих спаси изстрел на Холанд от вратарското поле.

Второто полувреме започна по мечтан начин за РБ Лайпциг. Юсуф Поулсен намери Люик Опенда при бърза контраатака и белгийският нападател стреля красиво от движение от средна дистанция – 1:1.

В 57-ата минута Ерлинг Холанд бе близо до гол, след като овладя подаване от Фил Фодън, но нацели левия страничен стълб. В 63-ата минута Фодън стреля от свободен удар, но и той бе спрян от греда, този път напречната.

В 84-ата минута Жереми Доку пусна към Хулиан Алварес, който стреля от границата на наказателното поле и с прецизен удар в левия ъгъл прати топката в мрежата на Янис Бласвих – 1:2.

В добавеното време на срещата аржентинецът върна жеста на белгиеца и при светкавична контраатака му подаде топката, а Доку не се нуждаеше от втора покана и с удар от средна дистанция оформи крайното 3:1 в полза на Манчестър Сити.

В другия мач от групата Цървена звезда и Йънг Бойс не се победиха и завършиха при равенство 2:2 на „Райко Митич“ в Белград.. Шериф Ндиайе изведе сърбите напред в резултата в 35-ата минута. Филип Угринчич изравни в 46-ата, а в 61-вата Седрик Итен бе точен от дузпа за 1:2. Осман Букари спаси точката за Звезда в 88-ата минута. Двата тима имат по една точка.

В следващия кръг:
25 септември 2023, 22:00ч

Йънг Бойс - Манчестър Сити
РБ Лайпциг - Цървена звезда

Приказката на Нюкасъл в страната на Шампионска лига продължава с пълна сила след бой над ПСЖ (ВИДЕО)

Феран и Тер Стеген герои за Барса срещу Порто, Левандовски се контузи (ВИДЕО)

Борусия Дортмунд и Милан останаха без вкаран гол и след втория кръг в ШЛ (ВИДЕО)

Късната магия на Лацио този път донесе победа (ВИДЕО)

Атлетико изоставаше на два пъти, но стигна до успех срещу Фейенорд (ВИДЕО)

Обръщалка от 2:0 до 2:3 в Антверп (ВИДЕО)