Барселона победи Порто с минималното 1:0 като гост и записа втори успех в група H на Шампионската лига. Единственото попадение падна в първата минута на добавеното време на първата част, а негов автор бе Феран Торес, който се появи на терена 10-ина минути по-рано, след като Роберт Левандовски получи контузия.

Каталунците са първи в групата с 6 точки, а "драконите" са втори с 3, колкото има и Шахтьор Донецк.

Ламин Ямал счупи пореден рекорд

Първата по-опасна ситуация дойде в 17-ата минута, когато Марк-Андре тер Стеген спаси удар на Стивън Еустакио. Три минути по-късно домакините имаха претенции за дузпа, които не бяха уважение от Антъни Тейлър.

Барселона стигна до първия си шанс в 23-ата минута. Жоао Феликс стреля от границата на наказателното поле, но Диого Коща се намеси.

В 33-ата минута Роберт Левандовски бе заменен принудително от Феран Торес, след като получи контузия след остро влизане на Давид Кармо.

10 минути по-късно Тареми отправи точен удар, който обаче по никакъв начин не затрудни Тер Стеген.

В 44-ата минута Барса застраши вратата на Коща с далечен изстрел на Феран Торес, но топката попадна в обсега на вратаря на домакините и той се намеси.

В първата минута на добавеното време каталунците откриха резултата. Ромарио Баро допусна сериозна грешка в центъра на терена и топката му бе отнета от Илкай Гюндоган, който изведе Феран. Испанецът не сбърка и прати топката под плонжа на Коща.

Второто полувреме започна с хубав изстреал на Жоао Марио, който мина на сантиметри над напречната греда на вратата на каталунците. В 53-ата минута Тареми изведе с фамозен паса Пепе, който обаче се забави. Това позволи на Жул Кунде да го настигне и да му избие топката точно преди да нанесе удар към вратата.

10 минути по-късно Тареми се озова на добра позиция, но не успя да насочи удара си с глава в рамките на вратата. В 65-ата минута Тер Стеген спаси удар на Уендъл, който бе изведен очи в очи с него.

Натискът на Порто продължи и две минути по-късно отново Тареми затрудни защитата на каталунците. Той бе намерен в наказателното поле и след хубав контрол над топката, иранецът стреля от воле, но Тер Стеген отново бе на правилното място.

В 71-ата минута Галено напредна и с хубав удар в далечния ъгъл принуди германския вратар на Барса отново да показва класата си. Шест минути по-късно Порто получи правото да изпълни дузпа. Еустакио овладя топката, а при опита си да го спре, Жоао Кансело игра с ръка. Последва обаче намеса на ВАР и 11-метровият наказателен удар бе отменен заради игра с ръка на полузащитника на "драконите".

В 83-ата минута Тареми прати топката в мрежата с акробатично изпълнение, но бе зад отбраната на каталунците и попадението бе отменено.

В третата минута на добавеното време Гави получи втори жълт и съответно червен картон. Минута след това Франсиско Консейсао пробва късмета си с удар от границата на наказателното поле, но ударът му мина покрай страничната греда.

Порто - Барселона 0:1

0:1 - 45+1', Феран Торес

Порто: 99. Диого Коща, 23. Жоао Марио (85' - 16. Нико), 2. Фабио Кардосо, 4. Давид Кармо, 18. Уендел, 28. Ромарио Баро (64' - 30. Еванлисон), 6. Стивън Еустакио, 22. Алан Варела (85' - 10. Франсиско Консейсао), 13. Галено (85' - 17. Ивай Хайме), 11. Пепе, 9. Мехди Тареми (85' - 19. Намасо)

Резерви: 14. Клаудио Рамош, 8. Марко Груич, 20. Андре Франко, 16. Нико, 29. Тони Мартинес, 10. Франсиско Консейсао, 30. Еванлисон, 70. Гонсало Боржеш, 15. Хорхе Санчес, 19. Намасо, 21. Фран Наваро, 17. Иван Хайме

Треньор: Серхио Консейсао

Барселона: 1. Марк-Андре тер Стеген (К), 2. Жоао Кансело, 23. Жул Кунде, 4. Роналд Араухо, 3. Алехандро Балде, 18. Ориол Ромеу (69' - 20. Сержи Роберто), 6. Гави, 22. Илкай Гюндоган, 14. Жоао Феликс (69' - 32. Фермин Лопес), 27. Ламин Ямал (17. Маркос Алонсо), 9. Роберт Левандовски (33' - 7. Феран Торес)

Резерви: 26. Андер Астралага, 13. Иняки Пеня, 17. Маркос Алонсо, 32. Фермин Лопес, 5. Иниго Мартинес, 20. Сержи Роберто, 7. Феран Торес, 15. Андреас Кристенсен, 30. Марк Касадо

Треньор: Шави

Съдия: Антъни Тейлър

Жълти картони: Жоао Кансело, Фабио Кардосо, Гави, Роналд Араухо, Жул Кунде, Жоао Феликс, Сержи Роберто

Червени картони: Гави

Стадион: "Ещадио до Драгао"

Приказката на Нюкасъл в страната на Шампионска лига продължава с пълна сила след бой над ПСЖ (ВИДЕО)

Борусия Дортмунд и Милан останаха без вкаран гол и след втория кръг в ШЛ (ВИДЕО)

Сити взе своето в Германия, Лайпциг отърва разгром (ВИДЕО)

Атлетико изоставаше на два пъти, но стигна до успех срещу Фейенорд (ВИДЕО)

Обръщалка от 2:0 до 2:3 в Антверп (ВИДЕО)