Ювентус допусна грешна стъпка в борбата за титлата в серия А, след като завърши наравно 1:1 при гостуването си на Дженоа. "Старата госпожа" откри резултата в 28-ата минута с гол от дузпа на Федерико Киеза, но Алберт Гундмунсон донесе точката на домакините.

В 14-ата минута Федерико Киеза стигна до отбита топка в наказателното поле и стреля от движение, но Хосеп Мартинес се намеси спокойно.

8 минути по-късно отново Киеза се озова на добра позиция. Той получи на границата на вратарското поле, но ударът му премина над напречната греда.

В 27-ата минута съдията Давиде Маса посочи бялата точка, след като стражът на домакините извърши нарушение срещу футболист на Ювентус. Зад топката застана Киеза, който прати вратаря в грешния ъгъл, за да открие резултата.

Осем минути по-късно Дженоа създаде първата си опасност. Йохан Васкес обаче се отчете с голям пропуск, след като изпълнението му от няколко метра премина малко над напречната греда.

"Грифоните" възстановиха паритета в началото на второ полувреме. Появилият се като резерва Калеб Екубан овладя добре в наказателното поле и подаде към Гундмунсон, който прати топката в мрежата.

Последваха минути без положения пред двете врати. В 76-ата минута Матия Бани отправи опасен удар с глава, но топката премина над напречната греда.

Една минута преди да изтече редовното време на двубоя, Бремер се озова на добра позиция, но вратарят на домакините запази паритета.

Ювентус остана на второто място в класирането с 37 точки, докато Дженоа е 14-ти с 16 пункта. В следващия кръг "грифоните" гостуват на Сасуоло, докато отборът на Масимилиано Алегри ще се изправи срещу Фрозиноне.