Вашингтон Кепиталс спечели с 6:3 домакинството си на Филаделфия Флайърс в единствения мач от програмата на Националната хокейна лига, игран тази нощ.

Столичани регистрираха петия си пореден успех от началото на сезона, като той дойде след много силна игра в първите 30 минути на двубоя, в които те вкараха четири безответни гола.

Тейлър Редиш даде преднина на домакините по-малко от пет минути след началото, а с три гола в рамките на пет минути в началото на втората третина резултатът набъбна до 4:0. Автори на попаденията станаха Ник Дауд, който вкара за 2:0, и Конър МакМайкъл на два пъти.

Гостите от Филаделфия опитаха да се вдигнат след това, но вече бе твърде късно. Травис Конечни и Оуен Типет намалиха до 2:4 до края на втората третина, а новобранецът Матвей Мичков съкрати изоставането на "летците" до само гол 13 минути преди края.

До обрат така и не се стигна, тъй като в заключителните три минути Пиер-Люк Дюбоа и Александър Овечкин бяха точни за Вашингтон за крайното 6:3.

В класирането в Столичната дивизия Вашингтон е на трето място с 10 точки от 6 мача. Филаделфия е на последната осма позиция с 3 точки от 7 мача, като тимът загуби всеки от последните си четири в редовното време.