Наполи се наложи с 2:1 над Брага като гост в първи мач за двата отбора в група „C“ на Шампионска лига. Джовани ди Лоренцо даде аванс на „партенопеите“ с гол в първата минута на добавеното време на първото полувреме. Брага достигна до изравнителното попадение в 84-ата минута посредством Брума, но автогол на Сику Ниакате четири минути по-късно донесе победата на гостите от Неапол.

Двубоят започна с натиск от страна на Брага. В 3-ата минута Рикардо Орта засече центриране в наказателното поле на Наполи, но ударът му бе отразен от Алекс Мерет, който показа страхотен рефлекс.

Наполи успя да изпрати остро топката в полето на Брага в 10-ата минута. Виктор Осимен се извиси над всички и стреля с глава, но Матеуш направи страхотно спасяване.

Алваро Джало стреля директно от пряк свободен удар в 20-ата минута, но топката премина покрай десния страничен стълб.

Виктор Осимен шутира от границата на наказателното поле в 26-ата минута, но топката рикошира право в напречната греда.

Абел Руис центрира топката в наказателното поле на Наполи в 27-ата минута, като Рикардо Орта засече с глава, но отново Мерет бе на високо ниво и отрази.

Във втората минута на добавеното време Виктор Осимен подаде на крак за Джовани ди Лоренцо, който с първото си докосване прати топката в горния ляв ъгъл, не оставяйки никакви шансове на Матеуш да отрази.

Наполи продължи да бъде по-ефективният от двата отбора и през второто полувреме. В 56-ата минута Виктор Осимен се опита да изненада вратаря на Брага от далечно разстояние. Топката премина на сантиметри от левия страничен стълб, но не попадна в очертанията на вратата.

Пьотр Желински засече центриране в наказателното поле на домакините в 73-ата минута, но не успя да намери очертанията на вратата, пазена от Матеуш.

Родриго Саласар центрира в 84-ата минута, а Брума надскочи всички в наказателното поле на Наполи, за да прати топката зад гърба на Алекс Мерет и по този начин да възстанови паритета.

Наполи си върна аванса само четири минути по-късно, когато Пьотр Желински центрира успоредно на голлинията, а там Сику Ниакате в опита си да изчисти, прати топката в собствената си мрежа от воле.

Ман Юнайтед се спаси от разгром срещу Байерн в 7-голово шоу в Мюнхен (ВИДЕО)

Арсенал се завърна с гръм и трясък в Шампионската лига (ВИДЕО)