Ливърпул постигна втората си победа в групите на Лига Европа. Тимът, воден от Юрген Клоп се наложи с 2:0 срещу Роял Юнион Сен Жилоа в мач от група E.

Головете за мърсисайдци вкараха Раян Гравенберх и Диого Жота в края на двете полувремена.

С успеха Ливърпул е на върха в класирането с максимален актив от 6 точки, докато Роял е трети с 1. Втори е Тулуза с 3, след като победи с 1:0 ЛАСК Линц в другия мач от групата.

Още в 5-ата минута Ливърпул можеше да поведе срещу белгийския си опонент. Мохамед Салах беше изведен очи в очи с вратаря, но ударът му беше блокиран.

Малко по-късно Дарвин Нуньес прати топката в мрежата. Попадението обаче не беше зачетено заради засада. В действителност футболистът на домакините беше в нередовна позиция.

В 17-ата минута Ливърпул разигра добре. Нуньес завърши многоходовата акция с неточен изстрел покрай целта.

Отговорът на Юнион беше удар с глава на Нилсон, който не намери вратата на Алисон Бекер.

В самия край на първата част Ливърпул все пак излезе напред в резултата след много бърза контраатака. Алисон изрита топката към Трент-Александър Арнолд. Капитанът на „червените“ пробяга целия терен, след което комбинира с Нуньес. Неговият удар беше отразен, но при добавката Гравенберх беше безпогрешен.

В минутите след почивката Унион потърси изравняването, но не съумя да притесни сериозно Алисон.

Ливърпул също не създаде много на брой чисти положения. Диого Жота и Гравенерх имаха шансове, от които не се възползваха.

В добавеното време на мача мърсисайдци сложиха точка на спора с втори гол. Защитник на Унион сбърка при изчистването на топката и я подари на Жота. Португалецът си освободи пространство за изстрел и порази мрежата по диагонала за крайното 2:0.

В следващия си мач от групите на Лига Европа Ливърпул посреща Тулуза. Роял Юнион СЖ пък се изправя срещу ЛАСК Линц.

Ех, съдба! Десподов изработи победния гол за ПАОК срещу Айнтрахт (ВИДЕО)

Марсилия вкара два гола за една минута, но не взе „италианския“ дуел с Брайтън (ВИДЕО)