Монца постигна първия си успех от началото на сезона в Серия А, след като се наложи над Верона с 3:0 при гостуването си в мач от осмия кръг в италианския елит. Дани Мота даде аванс на „червените“ в 9-ата минута, а в 74-ата удвои преднината на своя тим. Крайното 3:0 в полза на Монца оформи Алесандро Бианко с гола си в 79-ата минута.

След този успех Монца вече има 7 точки в актива си, изкачвайки се до 16-о място във временното класиране, докато Верона е 13-и с 9 точки.

Двубоят започна с мигновен натиск от страна на Монца, който даде резултат още в 9-ата минута, когато Джанлука Капрари центрира топката за Дани Мота, който стреля от воле, изпращайки кълбото неспасяемо в долния десен ъгъл на вратата на Верона.

Домакините вдигнаха оборотите на старта на втората част. В 46-ата минута Дарко Лазович получи топката в наказателното поле на Монца и не се поколеба да шутира, но Стефано Турати отрази.

Йоргос Кириакопулос отправи мощен удар от границата на наказателното поле на Верона в 61-вата минута, но топката рикошира право в напречната греда.

Все пак Монца стигна до втори гол в 74-ата минута, когато Милан Джурич комбинира с Дани Мота, който изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата, оставяйки Лоренцо Монтипо безпомощен.

Монца реализира и трети гол в 79-ата минута, с който окончателно сложи точката на спора. Алесандро Бианко се възползва от груба грешка на бранител на Верона в близост до собственото му наказателно поле, за да отнеме и да стреля, като опъна мрежата на  домакините за трети път в двубоя.