Въпреки ранния червен картон, Челси се върна на победния път, след като се наложи над Лестър с 2:1. „Сините“ бяха на терена без мениджъра си Томас Тухел, който е наказан, заради случката с Антонио Конте.

В началото на мача Рубен Лофтъс-Чийк имаше златна възможност да откриване на резултата, но топката беше спасена от стража на Лестър Дани Уорд.

В 22-ата минута Конър Галахър получи жълт картон, а 6 минути по-късно беше изгонен, заради втори жълт картон, с което остави Челси с човек по-малко рано в мача.

Лестър имаше възможност да открие резултата в 36-ата минута, но голът на Харви Барнс не бе зачетен заради нарушение срещу Едуар Менди.

Две минути преди края на първото полувреме Рийс Джеймс уцели страничния стълб. Така двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 0:0.

В 47-ата минута Марк Кукурея подаде топката към Рахийм Стърлинг, който вкара за 1:0.

В следващата атака на Челси Стърлинг имаше възможност отново да вкара, но ударът му беше спасен от Дани Уорд.

В 63-ата минута след блестящо центриране на Рийс Джеймс Стърлинг отбеляза второто си попадение в мача, за да може неговият тим да поведе с 2:0.

Четири минути по-късно Харви Барнс върна едно попадение за „лисиците“, след асистенция на Джейми Варди.

Шест минути преди края Джеймс Варди пропиля добра възможност да изравни резултата, но пропусна да отбележи от отворена позиция. В самият край на мача Айосе Перес стреля опасно към вратата на Челси, но ударът му срещна напречната греда.

След тази победа Челси ще заеме 6-а позиция с актив от 7 точки, а Лестър остава на 19-о място с 1 точка.

Ливърпул вкара Борнемут в 9-те кръга на Ада и изравни рекорда за най-голяма победа в Англия (ВИДЕО)

Унион Берлин оглави класирането в Бундеслигата след разгром над Шалке (ВИДЕО)

Ман Юнайтед с втора поредна победа след кошмарното начало на сезона във Висшата лига (ВИДЕО)