Димитър Папазов и Болоня допуснаха драматична загуба с 3:4 от Шахтьор Донецк в Младежката лига на УЕФА. Срещата между двата отбора трябваше да се проведе в сряда, но бе отложена заради силния дъжд, който се изсипваше над Болоня.

Бившият футболист на Ботев Пловдив Папазов бе титуляр и записа пълни 90 минути, но не успя да помогне на тима си.

Шахтьор откри резултата в 9-ата минута с гол на Виктор Цуканов. 18 минути по-късно италианският отбор изравни, след като Томазо Ебоне реализира дузпа.

14-годишен халф на Арсенал написа история в Младежката лига на УЕФА

В 37-ата минута Олександър Ломага върна преднината на Шахтьор. В началото на второто полувреме Алесандро Де Лука изравни за Болоня, а в 67-ата минута "рособлу" поведоха с попадение на Лоренцо Менегацо.

Шахтьор стигна до успеха с голове на Цуканов и Богдан Трифаненко. Следващият мач на Болоня в турнира ще бъде срещу Ливърпул, докато украинският тим ще се изправи срещу Аталанта.