Астън Вила направи обрат срещу Уулвърхемптън, за да спечели домакинството си във Висшата лига с 3:1. Отборът на Гари О'Нийл поведе в резултата с гол на Матеус Куня, но попадения на Оли Уоткинс, Езри Конса и Йон Дуран донесоха трите точки на "виланите".

В 25-ата минута "вълците" откриха резултата. Ужасен пас на Диего Карлос към Юри Тилеманс бе пресечен. Матеус Куня стреля от границата на пеналтерията, като не остави никакви шансове на Емилиано Мартинес.

Южноамериканска магия изкачи Ливърпул на върха във Висшата лига (ВИДЕО)

Бирмингамци не отправиха нито един точен удар в хода на първата част и загубиха Джон МакГин, който получи контузия в бедрото.

В началото на второто полувреме Куня и Гонсало Гедеш пропуснаха добри положения. В 68-ата минута удар на Оли Уоткинс бе изчистен от голлинията.

Пет минути след това Уоткинс изравни резултата. Морган Роджърс намери английския национал на добра позиция, а Уоткинс преодоля Сам Джонстън.

Тотнъм с втора победа, многомилионна покупка вкара (ВИДЕО)

В 88-ата минута Тилеманс изпълни ъглов удар. Отбраната на Уулвърхемптън изчисти в тъч, който белгиецът изпълни бързо. Топката се върна към него и той с хубаво центриране заложи кълбото на крака на Езри Конса, който реализира от близко разстояние.

В добавеното време на продължението на мача Роджърс направи втората си асистенция, след като подаде към Йон Дуран. Нападателят вкара в опразнената врата.

Фулъм постигна успех с 3:1 срещу Нюкасъл. Попаденията за котиджърс бяха дело на Раул Хименес, Емил Смит Роу и Рийс Нелсън, докато Харви Барнс вкара за "свраките".