Монако не пожали Цървена звезда и го победи с 5:1 на „Стад Луи II“ в мач от третия кръг на основната фаза на Шампионска лига. Такуми Минамино се разписа на два пъти за монегаските, а Бреел Емболо, Уилфред Синго и Магнес Аклиуш добавиха по едно попадение. Почетният гол за Звезда бе реализиран от Шериф Ндиайе от дузпа в 27-ата минута.

След този успех Монако натрупа 7 точки в актива си и временно излиза наа лидерската позиция в подреждането, докато Цървена звезда е на последното 36-о място без спечелена точка и голова разлика от 2:11.

Двубоят започна с натиск от страна на монегаските. В 4-ата минута Вандерсон напредна отдясно и центрира в наказателното поле на „звездашите“, където Елис бен Сегир засече, но не намери очертанията на вратата.

След центриране от корнер в 10-ата минута в полза на Монако, Тило Керер засече с глава в наказателното поле, но и той не успя да порази целта.

Натискът на Монако даде резултат в 20-ата минута, когато Уилфред Синго комбинира с Такуми Минамино, който от своя страна бе в наказателното поле на гостите и с удар в долния ляв ъгъл остава безпомощен стража на Цървена звезда – Марко Илич.

В 27-ата минута „звездашите“ получиха правото да изпълнят дузпа, след като Тило Керер извърши нарушение в собственото си наказателно поле. Шериф Ндиайе се нае с изпълнението на 11-метровия наказателен удар и реализира, за да възстанови паритета.

След центриране от корнер в наказателното поле на Монако в 43-ата минута, Насер Джига отправи изстрел, но не успя да порази целта.

В четвъртата минута от добавеното време на срещата монегаските съумяха отново да поведат, след като Бреел Емболо се възползва от рикошет на границата на наказателното поле на гостите и шутира от воле, за да реализира второто попадение за своя тим.

Монако продължи да бъде много настъпателен на старта на втората част. В 54-ата минута Уилфред Синго напредна през средата и отправи мощен удар от далечна дистанция, като залепи топката в горния десен ъгъл на вратата на Цървена звезда.

Такуми Минамино центрира топката в наказателното поле на Звезда в 56-ата минута. Там Бреел Емболо засече с глава и реализира. Голът му обаче не бе зачетен заради игра с ръка в хода на нападението.

Все пак монегаските стигнаха до четвърти гол в 70-ата минута, когато Емболо комбинира с Минамино, който от своя страна от чиста позиция прати топката в мрежата на вратата, пазена от Марко Илич.

В шестата минута от добавеното време на мача Монако подчерта разгрома над Цървена звезда с пети гол. Магнес Аклиуш напредна през средата с дрибъл, навлезе в наказателното поле и прецизен удар в долния ляв ъгъл на вратата реализира.

Нидерландско вдъхновение за първата победа на Милан в Шампионска лига (ВИДЕО)