Осасуна сложи край на серията от 4 поредни мача без загуба на Реал Сосиедад, побеждавайки го с 2:0 като гост в двубой от 11-ия кръг на Ла Лига. С голове на Лукас Торо и Анте Будимир памплонци събраха 18 точки и се изкачиха до 6-ата позиция във временното класиране, докато баските остават 12-и с 12 точки в актива си.

В средата на първото полувреме на „Реале Арена“ гостите поведоха в резултата, след като Браян Саракгоса центрира от ъглов удар. В наказателното поле Лукас Торо надскочи всички и с глава порази вратата на баските.

В 34-ата минута Сарагоса намери Анте Будимир на границата на наказателното поле, където той с първото си докосване овладя топката, а с второто я насочи неспасяемо в долния десен ъгъл, удвоявайки аванса на Осасуна.

Пет минути по-късно съдията Хуан Пулидо отсъди дузпа за гостите, но след преразглеждане с ВАР се прецени, че няма основания да се отсъди наказателен удар за действията на Йон Арамбуру.

В 49-ата минута удар на Такефуса Кубо бе спасен от Серхио Ерера, който запази аванса на памплонци.

Двадесет минути преди края на редовното време Хуан Крус стреля прекрасно от границата на наказателното поле, но фалцовият му удар бе неточен е топката мина покрай вратата на Сосиедад.

В добавеното време на срещата съдията отсъди дузпа за домакините за нарушение на Начо Видал, но след преразглеждане с ВАР промени решението си и така домакините не получиха шанс да стигнат дори до почетен гол.