Хайденхайм и Хофенхайм завършиха 0:0 в последния мач от 8-ия кръг на Бундеслигата. С това равенство Хайденхайм, който бе в серия от две поредни загуби, събра 10 точки и се изкачи до 12-ата позиция. Хофе пък вече има 8 точки и се намира точно над зоната на изпадащите – на 15-ата позиция.

Първото полувреме на „Фойт-Арена“ не предложи сериозни положения пред двете врати, тъй като и двата отбора предпочитаха да не рискуват в търсенето на гола.

Петзвезден Байерн се отърси от загубата от Барселона и се върна на върха в Бундеслигата

В 51-ата минута Мариус Бюлтер получи топката в наказателното поле и стреля, но вратарят на домакините Кевин Мюлер спаси.

Двадесет минути след това Хайденхайм имаше добро положение, но удар на Ян Шьопнер срещна напречната греда.

Топката се върна при Лео Шенца, който стреля от границата на наказателното поле и стреля, но Оливър Бауман спаси.

Хофе можеше да стигне до гол в 81-ата минута, когато Стенли Нсоки стреля опасно, но защитник блокира пътя на топката към вратата.

До края на срещата така и не се стигна до гол, като по този начин двата отбора взеха по една точка след сблъсъка помежду си.