Унион Берлин и Айнтрахт Франкфурт завършиха 1:1 в мач от 8-ия кръг на Бундеслигата. Марио Гьотце се разписа за „орлите“, които събраха 15 точки и излязоха на 6-ото място. „Железните“, за които вкара Бенедикт Холербах, вече заемат 4-ата позиция с 15 точки на сметката си.

На „Старото лесничейство“ в Източен Берлин гостите излязоха напред в резултата още в 14-ата минута. Ели Скири пусна пас по конеца към Марио Гьотце и той прати топката в на практика опразнената врата.

След почивката домакините се вдигнаха и изравниха в 66-ата минута, когато Роберт Сков изведе Бенедикт Холербах на стрелкова позиция, откъдето той прати топката неспасяемо в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Кевин Трап.

Единадесет минути по-късно гостите останаха с 10 души на терена, след като Артур Теат получи втори жълт картон и напусна преждевременно терена.

В добавеното време на мача Ласло Бенеш отигра топката към Тим Скарке, който бе оставен сам в наказателното поле и порази мрежата на Трап, хвърляйки в екстаз феновете на домакините.

Тяхната радост бе помрачена от ВАР, който не зачете гола заради засада и по този начин мачът завърши без победител.

Петзвезден Байерн се отърси от загубата от Барселона и се върна на върха в Бундеслигата