Байерн Мюнхен се съвзе от загубата от Барселона в Шампионската лига и победи убедително Бохум с 5:0 като гост в мач от 8-ия кръг на Бундеслигата. Попаденията за баварците реализираха Майкъл Олис, Джамал Мусиала, Хари Кейн, Лерой Сане и Кингсли Коман.

С успеха Байерн отново излезе на върха в германското първенство с равен брой точки с РБ Лайпциг - 20. За баварците предстои гостуване на Майнц за Купата на Германия. Бохум остава последен с едва една точка.

Отборът на Венсан Компани откри резултата в 16-ата минута след прекрасно изпълнение на Олис от пряк свободен удар. Той завъртя топката над стената, изградена от Патрик Древес, и не остави шансове на стража на домакините.

10 минути по-късно гостите вкараха втори гол. Йозуа Кимих изпълни статично положение от ръба на пеналтерията. Неговото центриране от десния фланг бе към близката греда, а там бе Мусиала, който отбеляза с глава.

В 57-ата минута Хари Кейн направи резултата класически. Мусиала показа отлична техника, след което намери англичанина в наказателното поле. Той стреля мощно под напречната греда и не остави шансове на Древес.

Осем минути след това Лерой Сане също се разписа. Защитник на Бохум допусна грешка при подаване. Пасът бе пресечен от Сане, който напредна и с прецизен удар към далечния десен ъгъл вкара четвъртото попадение за баварците.

В 71-ата минута и Кингсли Коман се включи в забавлението, като реализира сходен гол на този на Сане. Изпълнението на французина с левия крак се отби първо в напречната греда, преди да влети в мрежата.

До края на срещата Байерн потърси шести гол, но Древес се отчете с няколко добри намеси.