Пирин и Дунав Русе не се победиха и завършиха наравно 1:1 на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград в мач от 14-ия кръг на Втора лига.

„Орлетата“ вече са в серия от три мача без победа, но въпреки това остават лидери в класирането с 31 точки. „Драконите“ пък заемат деветата позиция с 20.

Дунав излезе напред в резултата в 49-ата минута, когато точен бе Джонатан Нсоде. Пирин успя да изравни в 61-вата след добра атака и гол на Запро Динев.

В 85-ата минута гостите от Русе останаха с десет души на терена, след като Елисе Су получи втори жълт и респективно червен картон.

От Дунав изразиха претенции за съдийството през второто полувреме, като определиха нарушението за червения картон за „несъществуващо“.

Фратрия удари Етър, грешка за един от лидерите край морето
Прецедент - съдия даде два жълти картона на вратар за секунди, единият за бавене на играта