Какво може да се обърка, когато поведеш с 3:0 до 12-ата минута? Е, всичко, ако си изкараш червен картон. Именно това се случи с Хофенхайм, който поведе с 3:0 срещу Вердер Бремен у дома в мач от 5-ия кръг на Бундеслигата с два гола на Мариус Бюлтер и един на Адам Хложек. Червеният картон на Стенли Нсоки обаче, прецака всичко за тима на Пелегримо Матарацо. След него бременските „музиканти“ стигнаха до 4 безответни попадения, като хеттрик заби Йенс Стаге, а веднъж вкара Хулиан Малатини. По този начин Вердер спечели срещата с 4:3 и събра 8 точки, с които се изкачи до 10-ото място във временното класиране, докато Хофе остава 16-и с 3 точки в актива си.

Мачът започна по мечтан начин за Хофе и домакините поведоха още в 5-ата минута, когато Мергим Бериша изведе Мариус Бюлтер в наказателното поле, който успя да прехвърли вратаря и да даде аванс на Хофе.

Три минути по-късно Бюлтер направи страхотен пробив в наказателното поле, където с добре насочен изстрел прати топката в долния десен ъгъл на Михаел Цетерер.

След 12 минути игра публиката на „PreZero Arena“ отново ликуваше. Адам Хложек бе на точното място в точното време, за да стигне до отбита топка и да я прати за трети път в мрежата на бременци.

Добрата вече за Хофенхайм обаче, бе помрачена в 18-ата минута, когато Стенли Нсоки бе изгонен с директен червен картон от Тобиас Райхел заради ужасяващо влизане срещу Феликс Агу.

Мармуш продължава да бележи, Айнтрахт нямаше милост срещу Холщайн и притисна Байерн на върха

Оттам насетне всичко за Хофе отиде по дяволите!

В 21-ата минута Марвин Дюкш центрира от ъглов удар, а в наказателното поле с топката игра Никлас Щарк. След това тя стигна до Хулиан Малатини и той вкара гол за Вердер!

Пет минути след това Дюкш се отчете с ново опасно центриране, като намери Йенс Стаге в наказателното поле и той се разписа с удар отблизо с глава.

Вердер стигна до 3:3 в 39-ата минута, когато отново се разписа Стаге, вкарвайки при добавка.

Пълният обрат, който изглеждаше немислим към 12-ата минута, стана факт четири минути след началото на втората част. Мичел Вайзер центрира в наказателното поле, където Стаге с глава прати топката в мрежата на Оливер Бауман и оформи хеттрика си.

Вердер стигна и до пети гол, но попадението на Дерик Кьон в 53-та минута не бе зачетено заради засада.

Въпреки това, тимът на Оле Вернер постигна велик обрат в гостуването на Хофенхайм и си тръгна от Зинсхайм с трите точки.

Тотнъм разкова Манчестър Юнайтед, дискусионен червен картон на „Олд Трафорд“ (ВИДЕО)