Севиля постигна много важна победа с 2:0 като гост на Еспаньол в първия мач от 20-ия кръг на Ла Лига. С два гола на Доди Лукебакио андалусийци събраха 15 точки и излязоха на 9-ото място в таблицата, докато „папагалчетата“ остават 15-и с 10 точки в актива си.

Първият гол в мача падна в 20-ата минута, а негов автор стана Доди Лукебакио, който получи пас от Алберт Самби Локонга и с удар извън наказателното поле прати топката неспасяемо в горния десен ъгъл.

Белгийският нападател попадна в прегръдките на съотборниците си отново в самия край на първата част, когато Хуанлу Санчес му подаде топката, той си освободи място за изстрел и безпогрешно я насочи към долния десен ъгъл на вратата на Жоан Гарсия.

В 71-ата минута Алехо Велис стреля с глава след ъглов удар, но не уцели вратата на Севиля.

Осем минути по-късно играч на Севиля докосна топката с ръка и съдията отсъди дузпа, но след преразглеждане на ситуацията с ВАР, 11-метровия наказателен удар бе отменен.

В добавеното време Севиля можеше да направи победата си още по-изразителна, но Джибрил Соу не успя да вкара с удар от границата на наказателното поле.