Изабелла Шиникова се класира за полуфиналите на двойки на турнира на клей в Меербуш (Германия) с награден фонд 40 хиляди долара.

Поставените под №4 Шиникова и представителката на домакините Зелина Дал победиха Далас Янсен (Нидерландия) и Леони Кунг (Швейцария) с 6:4, 5:7, 10-5 за 92 минути.

Андреев отпадна на двойки в Порто

Българката и германката взеха първия сет с ключов брейк в деветия гейм, а във втората част на два пъти имаха пробив аванс, но допуснаха обрат. В решителния шампионски тайбрек те натрупаха ранна преднина от 4:0 точки и до края не позволиха на съперничките да ги настигнат.

Така за място на финала Шиникова и Дал ще срещнат в петък вторите в схемата белгийки Магали Кемпен и Лара Салден.

Следващият съперник на Григор Димитров на US Open атакува Синер: Яник им носи много пари, така че получава преференциално отношение